Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-1°

Zítra

Svátek má

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman mezi vozíčkáři

5. 6. 2020

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman mezi vozíčkáři 0 snímků
Ani koronavirus nesebral nadšení a chuť členům trutnovského Klubu vozíčkářů. Jejich zatím poslední velkou akcí byla odložená oslava klubového předsedy Pavla Vargy, navíc s mimořádným hostem.
Ředitel Roček ve spolupráci s ředitele Krkonošského národního parku Robinem Böhnischem domluvil velmi vzácnou návštěvu - Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Takový host ještě v klubu nikdy nebyl. Za oslavencem přišel s dortem, připíjelo se, a předávali se dárky jubilantovi. Pavel Zeman se ukázal jako zábavný host. Mluvilo se prakticky o všem – od cestování do světa až po jeho pracovní zaměření, které otevřel jen okrajově. Jubilant byl mile překvapen, a i často se zapojoval do diskuse.

Do přírody vozíčkáři vyrazili během posledního květnového víkendu. Na neděli měli původně naplánovaný závod do vrchu na Stezce korunami stromů v Janských Lázních. Pro omezení se závod odložil na příští rok, a tak aspoň si v sobotu udělali výlet na stezku. O stezce a kolní přírodě vyprávěl Robin Böhnisch. Krakonoš byl k výpravě milosrdný a výletníkům dopřál sice chladnější počasí, ale bez přeháněk a s nádhernými výhledy. Všichni se po obědě v tamním bufetu vrátili z výletu spokojení.

V květnu ještě vozíčkáři stihli povinnou Výroční schůzi. Aby se naplnila litera zákona, tak aspoň jednou do roka se musí sejít členové klubu k prodiskutování klubových problémů. Ředitel Jan Roček přednesl finanční zprávu i to, co se mu již letos podařilo – jaké oslovil sponzory, jaké podal žádosti na dotace a další.

Týden po výročce se členové sešli ke společnému grilování na farní zahradě. Pozvání na vyhledávanou akci přijal i trutnovský místostarosta Tomáš Eichler. Připraveno bylo několik kilogramů kuřecích řízků naložených do pikantní, česnekové a kari marinády, spolu s chlebem a hořčicí. Při grilování se probíraly první letošní výlet a oslava předsedova jubilea. Luděk všechny zval na výlet za ním, do Nové Paky.

Jedna z důležitých klubových akcí se konala ještě před koronavirovým omezením. Beseda se stopařem a cestovatelem Slávkem Králem. Přijel i se svou 1,5 roční fenkou border kolie Corey. Navštívil už 84 zemí, většinou cestuje stopem a nyní i s Corey. Už s ní navštívil Itálii, Rumunsko a pár zemí v Asii. Vyprávěl o svých příhodách z cest a ukazoval fotky zajímavých míst, které navštívil. Jeho povídání se moc líbilo. Slíbil, že v klubu nebyl naposledy, tak se členové moc těší na další jeho vyprávění.

Vozíčkáři už se mezitím chystají na další klubové akce - výlet do Nové Paky, na Sněžku, nebo do Náchoda. A opět se ozvalo hodně zájemců o společné grilování na farní zahradě.

Jan Roček
Klub vozíčkářů Trutnov