Pátek

28. ledna 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman mezi vozíčkáři

5. 6. 2020

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman mezi vozíčkáři 26 snímků
Ani koronavirus nesebral nadšení a chuť členům trutnovského Klubu vozíčkářů. Jejich zatím poslední velkou akcí byla odložená oslava klubového předsedy Pavla Vargy, navíc s mimořádným hostem.
Ředitel Roček ve spolupráci s ředitele Krkonošského národního parku Robinem Böhnischem domluvil velmi vzácnou návštěvu - Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Takový host ještě v klubu nikdy nebyl. Za oslavencem přišel s dortem, připíjelo se, a předávali se dárky jubilantovi. Pavel Zeman se ukázal jako zábavný host. Mluvilo se prakticky o všem – od cestování do světa až po jeho pracovní zaměření, které otevřel jen okrajově. Jubilant byl mile překvapen, a i často se zapojoval do diskuse.

Do přírody vozíčkáři vyrazili během posledního květnového víkendu. Na neděli měli původně naplánovaný závod do vrchu na Stezce korunami stromů v Janských Lázních. Pro omezení se závod odložil na příští rok, a tak aspoň si v sobotu udělali výlet na stezku. O stezce a kolní přírodě vyprávěl Robin Böhnisch. Krakonoš byl k výpravě milosrdný a výletníkům dopřál sice chladnější počasí, ale bez přeháněk a s nádhernými výhledy. Všichni se po obědě v tamním bufetu vrátili z výletu spokojení.

V květnu ještě vozíčkáři stihli povinnou Výroční schůzi. Aby se naplnila litera zákona, tak aspoň jednou do roka se musí sejít členové klubu k prodiskutování klubových problémů. Ředitel Jan Roček přednesl finanční zprávu i to, co se mu již letos podařilo – jaké oslovil sponzory, jaké podal žádosti na dotace a další.

Týden po výročce se členové sešli ke společnému grilování na farní zahradě. Pozvání na vyhledávanou akci přijal i trutnovský místostarosta Tomáš Eichler. Připraveno bylo několik kilogramů kuřecích řízků naložených do pikantní, česnekové a kari marinády, spolu s chlebem a hořčicí. Při grilování se probíraly první letošní výlet a oslava předsedova jubilea. Luděk všechny zval na výlet za ním, do Nové Paky.

Jedna z důležitých klubových akcí se konala ještě před koronavirovým omezením. Beseda se stopařem a cestovatelem Slávkem Králem. Přijel i se svou 1,5 roční fenkou border kolie Corey. Navštívil už 84 zemí, většinou cestuje stopem a nyní i s Corey. Už s ní navštívil Itálii, Rumunsko a pár zemí v Asii. Vyprávěl o svých příhodách z cest a ukazoval fotky zajímavých míst, které navštívil. Jeho povídání se moc líbilo. Slíbil, že v klubu nebyl naposledy, tak se členové moc těší na další jeho vyprávění.

Vozíčkáři už se mezitím chystají na další klubové akce - výlet do Nové Paky, na Sněžku, nebo do Náchoda. A opět se ozvalo hodně zájemců o společné grilování na farní zahradě.

Jan Roček
Klub vozíčkářů Trutnov