Neděle

14. dubna 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

V radvanické škole ukázali dobré srdce a pomohli společně

4. 1. 2020

V radvanické škole ukázali dobré srdce a pomohli společně 0 snímků
Velký ohlas mezi širokou veřejností nejen na Trutnovsku přinesla akce „Pomáháme společně“, kterou v závěru roku 2019 uspořádala základní škola v Radvanicích.

V Trutnovinkách jsme vás během měsíce prosince informovali o jejím začátku. Žáci tamější základní školy během dobrovolné sbírky přinesli celkem 937 plyšových hraček, které byly poté věnovány potřebným dětem do dětských domovů. Ani zaměstnanci školy (učitelé, asistenti, družinářky, kuchařky, školníci) nezůstali pozadu a za každého plyšáka mezi sebou vybrali 10 korun. Získanou částku pak věnovali na nákup krmení a laskomin pro opuštěné pejsky a kočičky v útulku v Trutnově - Poříčí.

Za finanční pomoc všem dobrosrdečným dárcům mnohokrát děkujeme - čím větší příspěvek, tím větší dík a zároveň osobní poklona za projevenou účast a lidství. Snad to ještě s někdy proklamovanou hamižností a sobectvím českého národa není tak zlé…

Do útulku v Trutnově Poříčí jsme se společně s dětmi z prvního stupně vydali hned po velkých víkendových nákupech ve čtvrtek 19. prosince. Kočičkám a pejskům jsme přivezli a předali desítky kilogramů rozličných pochoutek a lahůdek. Kromě granulí, masových konzerv, kapsiček nebo paštik nechyběly ani salámy, kosti, králičí uši, vepřové jazyky nebo sušené vnitřnosti. Samé mňamky jako od Pohlreicha, v útulku se podávala opravdu vytříbená strava! Jejího slavnostního předání se zúčastnili již zmiňovaní výherci, žáci prvního stupně, kteří si pak mohli projít prostory útulku s jeho vedoucí Karolínou Benešovou. Rovněž děkujeme!

Celá akce s názvem „Pomáháme společně“ se vydařila a setkala se s velkým ohlasem nejen ve škole, ale i v širokém okolí. Děti ukázaly, že mají dobré srdce a ani učitelé spolu s dalšími zaměstnanci školy nezůstali svým dílem pozadu. Spojili jsme dohromady síly za dobrou věc. A dobrých věcí není v dnešní době plné sobectví a morálního úpadku lidských hodnot nikdy dost.

Všech, kteří hezkou myšlenku podpořili hezkým činem a ukázali, že nemyslí jenom na sebe, ale i na ostatní, si moc a moc vážíme a srdečně děkujeme za účast. Pomohli jste a ještě jednou a znovu velký DÍK!

Pavel Hrubý a Robert Hager, ZŠ Radvanice