Pátek

31. března 2023

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Rok od úmrtí: Rodina vzpomíná na Vladimíra Wolfa

23. 12. 2020

Rok od úmrtí: Rodina vzpomíná na Vladimíra Wolfa 18 snímků
23. prosince 2020 to je rok, co nás v 77 letech navždy opustil milovaný manžel, táta a děda, prof. PhDr. Vladimír Wolf, trutnovský historik a pedagog, který nám velmi chybí. Jak bylo, a stále je, těžké se s naším drahým rozloučit. Zůstaly nám vzpomínky.

Děkujeme všem přátelům, známým, bývalým kolegům, všem Trutnovákům za vzpomínku.

Manželka Marta, synové Vladimír a Ondřej s rodinami

Drahý táto,

je to skutečně neuvěřitelné, že je to již rok, co jsme s tebou trávili poslední společné chvíle loňského předvánočního týdne v hradecké nemocnici. Měl jsi těžký závěrečný boj a bylo vidět, jak ještě nechceš končit…

Chtěl jsi ještě pokračovat v rozdělané práci, dokončit ročník ve škole, spolupracovat ještě s kolegy historiky, zajít zase do muzea a na Město, být nápomocen Trutnovu…

Ten uplynulý rok byl velmi zvláštní, někdy si říkám, jak bys asi komentoval současné dění a snášel tu koronavirovou šílenost. Ať jsou dnešní životní okolnosti jakékoli, i přes letící čas zůstáváš s námi, rádi na tebe vzpomínáme.

Dalším dokladem, že jsi a budeš s námi, je tvá knihovna předaná Městu Trutnov a Muzeu Podkrkonoší. Bude tak trvale k dispozici badatelům i veřejnosti. Musím říci, že muzejníci a vedení města si získané knihovny velmi váží a cení.

syn Vláďa

PS: Ještě přidávám odkaz na dobovou videoreportáž s mým otcem. Jen pro zajímavost, nevím, jestli to znáte, ze stránek Městyse Mladé Buky.