Čtvrtek

30. března 2023

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Gymnastický týden na „Mládežce“

26. 8. 2020

Gymnastický týden na „Mládežce“ 11 snímků
Bez mála sedmdesáti členům gymnastického oddílu Spartak Trutnov skončilo sportovní týdenní soustředění. To se letos konalo netradičně v tělocvičnách ZŠ Mládežnická v Trutnově.

Gymnastky a gymnasté ve věku od šesti do čtrnácti let se předposlední prázdninový týden soustředili na zlepšování kondice a ladili formu před nadcházející zářijovou republikovou soutěží.

Kromě tréninku na přeskoku, akrobacii, hrazdě, kladinách a kruzích byl čas i na zábavu. Konalo se bezpočet her, proběhl pěší výlet za koupáním, tradiční karneval, miss, miss účes či miss noha, táborák, domácí kino i zábavný večer „Pod cirkusovým šapitó“. Děvčata a chlapce bylo možné vidět při pravidelném ranním běhu či jak se prohánějí na in-line bruslích nebo koloběžkách. Zapotit se mohli při jumpingu, zkusili si stolní tenis a proběhla i lekce jógy pod vedením zkušeného lektora.

Závěrečné sobotní dopoledne se neslo ve znamení gymnastického závodu ve čtyřboji, v soutěžích všestrannosti a závěrečné „předváděčky“ nejstarších děvčat na trampolíně.

Poté už jen zbývalo se rozloučit, zabalit a počkat na rodiče, kterým patří velké poděkování za pomoc při realizaci nakládky a vykládky nářadí. Jen oni sami vědí, jaký to byl při množství gymnastického vybavení „puzzle oříšek“.

Velké díky patří firmě PaP Trutnov za dopravu nářadí, jídelně na ZŠ Mládežnická za perfektní stravování, stejně jako

Mládežce za skvělé zázemí. Poděkování, ale patří také hlavně trenérům, rodičům a v neposlední řadě všem gymnastkám a gymnastům za dokonalé soustředění.

Táborovému týdnu ZDAR a v příštích týdnech hurá opět zpátky do tělocvičny.

Ludmila Oravcová