Úterý

27. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Velké dobrodružství zažily děti na táboře v Horním Bradle

3. 8. 2021

page.Name
Za velkým dobrodružstvím se na začátku prázdnin vydaly děti přihlášené na čtrnáctidenní dětský tábor pod záštitou Nadačního fondu pro děti Eldorádo při Základní škole Mládežnická, Trutnov 2. Tato organizace už několik let pořádá pro děti letní tábor na své základně v Horním Bradle.

Letos se školní základna proměnila v malou vesničku Bradlinka Roklinka. Na děti čekalo napínavé téma Pán prstenů. Při noční stínohře se malí táborníci dozvěděli, jak to vlastně bylo s prstenem zla. Byl vhozen do hory Osudu spolu s Glumem, ale takto příběh neskončil. Glum se díky moci zla dostal z hory ven, bohužel prsten nefungoval a zlostí prsten rozbil na 12 kousků.

Dobrodružství bylo na světě. Táborníci se rozdělili do šesti společenstev a pustili se do hledání všech kousků, aby prsten zla mohli sestavit a sami zničit, aby se prsten nedostal do špatných rukou. Cesta za kousky prstenu byla náročná.

Občas museli malí hobiti zapojit vědomosti při luštění šifer, častokrát bojovali proti Nazgulům, museli obelstít zlé Elfy apod. Ale všechny souboje a boje byly vždy tematické a i zábavné. Táborníci si užili nejen mnoho tematických her, ale také si užili oddílových povinností jako například tábornické dovednosti, noční hlídky, služby v jídelně a hlavně i procházky a sportování.

Tábor se povedl na jedničku. Vše klaplo, jak mělo. Všechny kousky prstenu se podařilo najít a prsten probudit. Následně, při ohňostroji, byl prsten vhozen do hory Osudu. Prsten se roztříštil na 56 kousků, a proto si každý táborník mohl svůj kousek prstenu odvézt domů na památku.

Velké poděkování patří kuchařkám paní Emě Raabové a Hance Hetešové, které vařily výborně. Poděkování patří paní Lence Kuchařové za zajištění zdravotní stránky tábora. A také všem vedoucím a praktikantům za skvěle odvedenou tábornickou práci. Byli úžasní.

Příběh sepsal Bilbo Šembera Baggins
hlavní vedoucí letního tábora