Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Rocková kapela One & Half z Pecky až pod Sněžku

15. 3. 2022

page.Name
Na 22. únor se kluci z kapely moc těšili. V Peci pod Sněžkou v Music clubu KlonDike, konečně po zimní pauze mohli stát před publikem.

Ne, že by spali jako medvědi, pilně ve studiu připravovali nové songy. Jako zodpovědní hudebníci přijeli do klubu před sedmnáctou hodinou, plní energie. Pouze Jirka bubeník vystupoval z auta s berlí. Všichni si z něj dělali legraci, ale on to bral. Za hodinku bylo vše připraveno i nazvučeno. Kluci se trochu obávali menší návštěvnosti, jelikož byl všední den. Obsluha jim poradila, aby začali kolem deváté. Kluci si tedy krátili čas hraním fotbálku.

Po deváté hodině byl klub zaplněn a byla cítit ta správná atmosféra. Přijeli i skalní fanoušci z Pecky a okolí. Frontman kapely Petr Fól přezdívaný Fólik uvedl kapelu česky i anglicky, protože do klubu chodí hlavně zahraniční turisti. Kluci hráli výtečně. Po pár minutách zlákali návštěvníky pod podium, kteří tančili a zpívali. Nesměly chybět světelné efekty, které dodávaly šmrnc a dokreslovaly hudební zážitek. Z podia zazněly písně z alba Yell Low a úplně nové skladby, které ještě nejsou nahrané.

Dívky zjihly, když charismatický Fólik poprvé zahrál na živo na akustiku chytlavý song In Wonderland, který vyšel loni na podzim. Před jedenáctou hodinou rozjaření návštěvníci vytleskávali přídavek, který také dostali. Po vydařeném koncertě si chlapci rychle uklidili nástroje do auta. Mezitím se nažhavoval DJ. A pak se kluci plní euforie vrhli mezi fanoušky. Ochotně se fotili a povídali si.

Tak zase příště! Já už se nemůžu dočkat a v hlavě mi zněl ještě dlouho refrém písně In Wonderland: So live your, life like, you would never get old… (Tak žij svůj život, jako kdybys nikdy nezestárl…)

Alena Nedomová