Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Vítězná fotografie patří Košťálovi. Fotoklub KDÚ na druhém místě

6. 6. 2022

Vítězná fotografie patří Košťálovi. Fotoklub KDÚ na druhém místě 0 snímků
Třináct fotoklubů z různých koutů České republiky soutěžilo v 52. ročníku Turnovského fotografického mapového okruhu. Ano, není to překlep, je to opravdu Turnovský okruh.

Každý fotoklub obesílá soutěž celkem dvaceti fotografiemi svých členů. V soutěži tedy bylo 260 fotografií. Fotografické mapy „kolují“ mezi jednotlivými účastníky a ti každou fotografii hodnotí ve stupnici od 1 do 10 bodů. V této konkurenci byl nejúspěšnější trutnovský fotograf Ctibor Košťál, s fotografií z nepálských Himálají pod názvem „Vzhůru“ a osvědčil tak svoje fotografické schopnosti a cit pro ten správný okamžik, kdy je třeba stisknout spoušť fotoaparátu.

V pořadí fotoklubů skončil na nejvyšším místě fotoklub Jablonec F2020. Na druhém místě pak skončil trutnovský fotoklub KDÚ. Stalo se tak přispěním většiny členů, kteří do mapy poslali své fotografie. Na předních příčkách mimo vítězné fotografie Ctibora Košťála skončily fotografie Petra Líbala s názvem „Rosnička“ a snímek Zbyňka Šance s názvem „Námrazy“, kteří tak největším dílem přispěli k celkovému druhému místu fotoklubu KDÚ. Gratulace je zde jistě na místě!

Vyhodnocení mapového okruhu proběhlo v květnu v Mladé Boleslavi v prostorách tamního fotoklubu Sokol Mladá Boleslav, který byl také jedním z účastníků tohoto mapového okruhu.

Jiří Flídr
KDÚ Trutnov