Pátek

19. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Veteráni startovali ve Studenci z červeného koberce

31. 5. 2022

Veteráni startovali ve Studenci z červeného koberce 0 snímků
Jako na filmovém festivalu si mohli účastníci 15. Studeneckých Mílích připadat ne náhodou. Na vyjížďku do Krkonoš se tentokrát startovalo z červeného koberce.

Další ročník mají za sebou veteránské Studenecké Míle 2022, které dva ročníky museli vypustit kvůli epidemiologické situaci, ale letošní ročník navzdory trošku upršenému počasí vše vynahradil a diváků se do amfiteátru ve Studenci vešlo poměrně dost.

K vidění ve Studenci a blízkému okolí byly skutečné skvosty, nechyběl ani Ford z roku 1911, Praga Piccolo, různé typy Aero, přehršel Škodovek Felicia, Octavia i různé novější modely, krásné Erko nevyjímaje, ale také krásné historické motocykly. K vidění byly také Tatry, ale i další zahraniční vozidla, Porsche, Saab či Mercedes, ale i policejní Volha s funkčním majákem.

Kdo chtěl, tak si prohlédl modely aut po ránu přímo ve Studenci, kde byl připravený doprovodný program pro děti i dospělé včetně hudebních skupin. Před polednem absolvovali někteří vyjížďku, která byla tentokrát naplánována v trase Žďár - Karlov - Roztoky u Jilemnice - Kruh - Mříčná horní křižovatka - Jilemnice s pauzou na plánovaný oběd - Vrchlabí - Hostinné a poslední zastávkou na trase byla kolonáda v Jánských lázních, kde měli účastníci přichystané malé občerstvení před další cestou zpět do Studence, kde na ně čekalo vyhlášení celé akce.

Večer pak zahrály kapely Vaťák a Megadeš na Pomílové zábavě. Podle reakcí samotných jezdců i diváků, kteří lemovali silnice se akce i tentokrát vydařila a očekáváme, že příštím rokem opět přibudou další zajímavé exponáty a sejde se zase pořádná divácká kulisa, která k takové akci nezbytně patří.

Tak příští rok opět přijďte pobejt!

Vláďa Rožánek