Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Kostel, sukně a rum

22. 10. 2022

page.Name
Myslel jsem si, že slova kostel, sukně a rum spolu v jedné větě neštymují.

Maximálně jsem si uměl představit výklad z živější hodiny dějepisu, kde paní učitelka stojí u tabule před třídou, vykládá tak zapáleně, že si co chvíli musí přitlačovat brýle ke kořeni nosu a korálový náhrdelník se jí míhá na hrudi jako kyvadlo osudu: „Takže děti, ti vikingové, to byli neurvalí dobyvatelé. Poté, co se probili přes hradby města, vtrhli do KOSTELA, kde se schovávali zbylí vyděšení obyvatelé, zamordovali úplně všechny, i děti, které se schovávaly pod SUKNĚMI svých matek, a RUMEM, který pili na kuráž, polili dřevo a vše zapálili.“

Jak vidíte, tedy čtete, nic moc.

Jenže jsem zjistil, že pro ta tři slůvka existuje opis, ne-li synonymum. Martina Viktorie Kopecká. Mladá holka, s krátkými vlasy, farářka, která používá make-up, jezdí do Maďarska na operu a klidně tam jí dobroty a pije alkohol. A chodí tancovat do televize!

To je na mě moc protikladů a novot, ale bavil se s ní i papež a když on, tak já ji asi dám taky šanci. Třeba mi řekne, jak se to všechno seběhlo, jestli jsou rum a opera a doutníky v bibli, proč si píše deník.

Půjdu proto 29. listopadu 2022 od 18:00 na Listování v Trutnově, do Uffa. Já tedy půjdu už od 17:00, abych si dal víno a dobroty.

#lisTUju!

Vojtěch Jiránek