Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Klub vozíčkářů loni podnikl rekordních 38 akcí

26. 1. 2023

Klub vozíčkářů loni podnikl rekordních 38 akcí 0 snímků
Rok 2022 byl pro členy trutnovského Klubu vozíčkářů velmi zajímavý.

Zaprvé klub loni oslavil v květnu 20 let existence. Oslava výročí ale proběhla až ve středu 23. listopadu a pozvání přijali členové pěveckého a tanečního souboru Špindleráček.

Zadruhé manželka ředitele Honzy vytvořila klubovou kroniku od roku 2012 do 2021 (druhé desetiletí existence klubu), která má necelých 400 stran A4. Kronika se dle vyjádření sponzorů zdařila, a proto za ni jsou ji všichni vděčni.

Zatřetí během roku 2022 proběhlo v klubu rekordních 38 akcí. Posledním výletem byla návštěva muzea betlémů v Třebechovicích, kde mají pohyblivý Proboštův betlém, který je jeden z největších na světě. Vyráběl se přes 40 let.

Vozíčkáři se zúčastnili i tří akcí, kde prezentovali klub. Jednalo se o půlmaraton pořádaný firmou Hitachi Energy, Den pro rodinu pořádaný Městem Trutnov a Týden vzdělávání dospělých pořádaný Úřadem práce.

Je potřeba vzít v potaz, že v zimních měsících je činnost klubu utlumená – sníh a náledí pro vozíčkáře a lidi s berlemi je doopravdy bariérový. Činnost je omezena na cca 7 až 8 měsíců.

Zajímavou kapitolu v životě klubu je spolupráce s trutnovským ukrajinským centrem. Maminky s dětmi se přidávaly na společné výlety. Následně ředitel Honza učil ukrajinské uprchlíky zdobit perníky. V říjnu došlo ke schůzce s více maminkami a dětmi a domluvila se spolupráce ohledně dobrovolnictví. Od tohoto setkání maminky Olenka, Olga, Světa i Valja i se svými dětmi pomáhají jako dobrovolníci při klubových akcí. I členové je vřele přijali mezi sebe a jsou s nimi velmi spokojeni.

Klub vozíčkářů Trutnov by chtěl poděkovat všem, co ho podporují.

Jan Roček
ředitel klubu