reklama 

U nás problémy neřešíme, tvrdí basketbalistka z Černé Hory

1.12.2015  •  Naši cizinci  • 
čtenost 534

Trutnov - Basketbalistka Milica Milošev je jednou z letošních zahraničních akvizic Kary. Narodila se v srbském městě Vršac. S rodiči a o dva roky starším bratrem tam žila do tří let. Poté se rodiče rozvedli a s mamkou se přestěhovali do černohorského Nikšiće. Ve druhém největším městě země s 60 000 obyvateli začala od 13 let koketovat s basketem.

U nás problémy neřešíme, tvrdí basketbalistka z Černé Hory

„Brácha hraje taky, začal dřív, takže mě to dost ovlivnilo,“ prozrazuje, jak se dostala na palubovku. Začala sice již v trošku pozdějším věku, ale to nevadí. Minulý měsíc si tahle hráčka odbyla premiéru v reprezentaci Černé Hory, která bojuje v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2017.

Angažmá v Trutnově je první zahraniční štací dvaadvacetileté křídelní hráčky. „Měla jsem hodně šancí odejít do ciziny, ale nikdy jsem to nezkusila. Mám strašně ráda svou zemi a lidi. Posledních pár let jsme si hrála jen tak pro sebe v Nikšići, ale tuhle sezonu jsem si řekla, že už konečně musím jít ven,“ povídá letošní posila Kary, která do týmu přišla jako poslední na začátku září.

Trutnovský klub si okamžitě zamilovala a lidé v něm se pro ni stávají její druhou rodinou. „Řekla bych, že nepotřebuji nic jiného, mám tady všechno. Hraje se mi tady fakt dobře,“ usmívá se magická žena, na jejímž těle se ukrývá třináct tetování. O českém basketbalu tvrdí, že je na výrazně lepší úrovni. „U nás nemáme tolik klubů a ani nejsou tak kvalitní jako tady. Je toho pak ještě víc, ale myslím, že tohle jako příklad stačí,“ dodává.

Milica 2

Obyčejný život se také liší. I když ne zase tak moc. „Lidé u nás hodně věří v Boha a nikdo tam moc nerespektuje pravidla,“ napadnou ji první dva rozdíly. O lidech na Balkáně se ví, že mají zvláštní vztahy. Buď jsou na sebe opravdu hodní a milí, nebo je tomu pravý opak. „Není nic mezi,“ potvrzuje Milica. A podle toho pak řeší problémy. „Ne, my problémy neřešíme, jsme přeci horkokrevní,“ opravuje mě rozesmátá slečna, která svůj temperamentní původ na hřišti rozhodně nezapře.

Právě to ji ale na životě v Česku zatím nejvíce překvapilo, jak jsou lidé na sebe hodní. „Život celkově tady je lepší. Jestli bys chtěl žít v Černé Hoře, nedělej to. Dost těžko se tam hledá práce,“ vypravuje. „Ale na druhou stranu máme hezká města, nejhezčí je Budva. Máme moře i krásné hory a například náš noční život je úžasný. Lidé rádi chodí ven a baví se. Rádi nosíme krátké věci a dobře vypadáme. A je jedno, jestli nám je zima nebo ne.“

Milica 3

Říká se, že Češky jsou jedny nejkrásnějších žen na světě, černohorská basketbalistka na to má ovšem svůj pohled. „Myslím, že bys měl přijet k nám a pak bys teprve viděl ty nejhezčí ženy! I muže,“ směje se a dodává, že černá Hora je podle ní výjimečná tím, jak si lidé dokážou užívat život. „Naše země je bláznivá, ale myslím, že cokoliv chceš, u nás můžeš najít,“ doplňuje. A co jí naopak nejvíce chybí v České republice? „Můj pes a moje rodina. S tou jsem ale na telefonu každý den,“ svěřuje se hráčka, která česky prý rozumí docela slušně, ale chtěla by se náš jazyk naučit víc.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
twitter: michal.bogan
foto: Vilém Fischl

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama