Sobota

4. února 2023

Nyní

-5°

Zítra

-11°

Svátek má

Bylo, nebylo… Přinášíme seriál pohádek pro děti

8. 6. 2020

page.Name
Milé děti, vážení rodiče, věřím, že vám i při letošním složitém plnění školních povinností zbyl čas vyběhnout ven a na vlastní oči uvidět zázraky, které nachystala po zimě se probouzející jarní příroda. Ani volně žijící zvířátka to nemají jednoduché. Nevěříte? Přečtete si o tom v pohádce, kterou vám posílám.

Věřím, že udělá radost, hlavně vám nejmenším začínajícím čtenářům, kteří jste do tajemství písmenek pronikli teprve nedávno. Pohádku si budete moci přečíst na webovém portálu Trutnovinek, kde bude po kapitolách postupně otiskována jednou týdně.

S laskavým souhlasem paní Zdeňky Citové, majitelky autorských práv, vás potěší i skvostné ilustrace Jaroslava City, autora slavného večerníčku o šneku Maťovi a skřítku Klinčekovi, který pohádku na moji prosbu kdysi ilustroval. Obrázky tvořil výhradně podle svého uvážení. Některé události z vyprávění jej zaujaly více. To je důvodem, proč se u některých kapitol můžete potěšit i s více než jednou ilustrací.

První pohádka: Jak se hrad spřátelil se Sluníčkem

Na kopečku v hlubokém lese stával opuštěný kamenný hrádek s vysokou kulatou hláskou. Na lidi se už skoro ani nepamatoval. Jak tomu bylo dávno! Posledními jeho obyvateli byli dva nenechaví loupežníci... Více čtěte ZDE.

Ilustrace jsou připomínkou umělce, který miloval děti a velkou část své tvorby věnoval právě jim.

Poděkování za pochopení patří také panu Michalu Bogáňovi, šéfredaktorovi Trutnovinek, který nám náš společný záměr umožnil realizovat. Kéž vám pohádka udělá radost a zpříjemní plnění každodenních školních povinností, k nimž patří i čtení.

Alena Křivská, autor ilustrací: Jaroslav Cita