reklama 

Eva Vrabcová Nývltová navštívila Rebečku s nemocí motýlích křídel

11.4.2018  •  Téčko  • 
čtenost 796

Po návštěvě u rodiny Moravcových v Rodově zajela běžkyně Eva Vrabcová Nývltová i k Čihákovým do Pardubic, aby jim jako Královna roku 2017 z ankety naší redakce předala peníze, které od nás dostala za ocenění a mohla je věnovat na dobročinné účely.

Eva Vrabcová Nývltová navštívila Rebečku s nemocí motýlích křídel

Vítězka hlavní kategorie Cen Trutnovinek se rozhodla částku 20 tisíc korun rozdělit. Deset tisíc darovala manželům Moravcovým, kteří vychovávají tři děti, z nichž dvě trpí autismem. A druhých deset tisíc poslala na konto rodině Čihákových a jejich malé malé Rebečce. Ta se narodila s nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel, což je velmi vzácné onemocnění kůže a sliznic.

Návštěvu v Pardubicích si trutnovská olympionička naplánovala na Velikonoční pondělí s manželem Martinem, jejich fenkou Bellou a Hankou Sirovou, která se o rodinu stará přes nadaci.

„Rebečce jsme koupili Kinder vajíčko, poseděli jsme, popovídali, je to strašně milá rodina, na které není vůbec poznat nějaké omezení,“ sdělila Eva k návštěvě u Čihákových, kde si dobré dvě hodiny všichni na zahradě užívali sluníčka. „Malá Rebečka je naprosto fantastická, dělala tam letadlo, kopala do míče, což nechápu, protože má v nožičkách pořád infekci, tak z nich má už jen pahýly. Neskutečná bojovnice,“ dodala Eva.

Čerstvá držitelka národního rekordu v půlmaratonu slíbila, že pokud bude mít nějakou další možnost, jak rodině pomoci, a nejen Čihákových, ale i Moravcovým, kde stále řeší, jak by mohli dostat asistenčního psa, tak to udělá velmi ráda. Přispět můžete i vy, například tím, že se v sobotu 21. dubna zúčastníte v Pardubicích 5. ročníki Charitativního běhu pro Rebečku.

Michal Bogáň                               
michal@trutnovinky.cz
foto: Hana Sirová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama