reklama 

Kdo získá Téčko za rok 2018 aneb Jak se porota poprvé sešla

28.11.2018  •  Téčko  • 
čtenost 973

Blíží se druhý ročník ankety naší redakce Ceny Trutnovinek. Po novém roce se ohlédneme za rokem 2018 a vybereme opět několik osobností či zajímavé počiny spjaté s Trutnovem, které oceníme naším symbolem uznání - takzvaným Téčkem. Téčko je asi 33 centimetrů vysoká a 2,5 kilogramu vážící cena vyrobená z nerezové oceli.

Kdo získá Téčko za rok 2018 aneb Jak se porota poprvé sešla

Na začátek si připomeňme, komu Téčko připadlo do rukou za loňský rok. Trofeje jsme rozdávali tři.

Nejprestižnější kategorii ovládla nejslavnější trutnovská sportovkyně za poslední dekádu, běžkyně Eva Vrabcová Nývltová. Pod jejím jménem na štítku byl laserem vypálen nápis Královna roku. Objevem roku se stal malý, avšak velmi talentovaný trumpetista a žák trutnovské ZUŠky Petr Stránský. A třetí ocenění za Mimořádný počin roku sklidila akce Rozhýbejme Trutnov, kterou připravili členové Komise pro sport a využití sportovních zařízení města Trutnov.

O vítězích rozhodla porota, která se však neskládala pouze z členů naší redakce, ale byla doplněna o zástupce z různých oborů. Letos to bude stejné, nicméně složení poroty, která se poprvé sešla včera večer v zasedací místnosti naší redakce, bude jiné.

Redakční část tvoří majitel Trutnovinek Miloš Bartoň, šéf obchodního oddělení Ruda Korbelář, šéfredaktor Hynek Šnajdar, redaktor Michal Bogáň a nově moderátorka pořadu TUTV Miroslava Kameníková, která v porotě nahradila obchoďačku Moniku Klikarovou. Hlas lidu z našeho města pak budou reprezentovat profesionální hasič Petr Sobolík, ředitelka ZŠ R. Frimla Jitka Libřická, architekt Michal Rosa, výkonný ředitel Kasper CZ David Kasper a sochařka Paulina Skavova. Ta jediná na úterní schůzce chyběla, jelikož ji skolila nemoc.

„Ceny Trutnovinek jsme se rozhodli udílet proto, že je potřeba vyzdvihovat úspěšné lidi a ukazovat vzory. Že díky své práci, odhodlání, tréninku a že nic není zadarmo, se někdo může stát osobností,“ zaznělo z úst Miloše Bartoně.

Šéf Trutnovinek potom také všem řekl, proč byli vybráni do poroty, seznámil je s celým projektem a odhalil některé návrhy, o nichž jsme se již bavili v redakci. Potom vyzval hosty u stolu, jestli už sami nemají nějaké tipy na ocenění.

„Trutnovinky jsou pružná společnost, takže jsme schopni se poprat s kategoriemi i tak, že kdyby z naší diskuze vzešlo něco jiného, nebráníme se tomu, že bychom třeba i přidali novou kategorii,“ naznačil, že by se za rok 2018 mohla rozdávat i více než tři Téčka.

O tom, kdo se stane jejich držiteli, se bude rozhodovat na dalším společném sezení začátkem ledna. Rozhovory s vítězi si pak přečtete v únorovém magazínu Trutnovinky, který věnujeme naší anketě. Ta samozřejmě bude mít stejně jako v prvním ročníku charitativní podtext, když Král nebo Královna roku dostanou šek (při prvním ročníku to bylo na 20 tisíc korun) a tyto peníze budou moci darovat na dobročinné účely, komu budou chtít.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama