reklama 

Anketu o Mimořádný počin roku 2017 vyhrála akce Rozhýbejme Trutnov

7.2.2018  •  Téčko  • 
čtenost 1721

Trutnov - Vzpomínáte si na první školní den loňského roku, co se dělo odpoledne v Trutnově na nábřeží řeky Úpy? Spousta stanovišť, spousta sportovních oddílů, spousta lidí a hlavně spousta dětí. Od bývalé polikliniky přes areál sportovních zařízení až dozadu za koupaliště tam probíhal, poprvé v historii města, velký sportovní nábor Rozhýbejme Trutnov.

Anketu o Mimořádný počin roku 2017 vyhrála akce Rozhýbejme Trutnov

„Akce má vlastně dvojí význam. Jednak jde o samotnou prezentaci sportovních oddílů, spolků nebo subjektů a na druhé straně by to měla být ideální příležitost pro rodiče seznámit se na jednom místě s širokou nabídkou sportů v našem městě,“ zval prostřednictvím webu Trutnovinek na tento „event“ Pavel Káňa, předseda Komise pro sport a využití sportovních zařízení města.

Právě v hlavách členů sportovní komise, jejímž několika členům a zástupcům města jsme na městský úřad přišli předat cenu redakce Trutnovinek za Mimořádný počin roku 2017, se myšlenka před dvěma a půl roky zrodila. Konkrétně s ní přišli Radek Horák a bývalý předseda komise Martin Veselý. „Viděl jsem to v Ostravě, Třinci, Pardubicích, tak jsme se o tom bavili, že bychom něco podobného udělali u nás,“ prozradil Radek Horák. „Původně jsme chtěli akci uspořádat v hale Komenského, ale pak jsme si řekli, že tady máme areál sportovišť, tak to pojďme udělat tam,“ dodal.

Ačkoliv byl tento nápad kvitován, domluvit se v oddílech na společném termínu (kvůli různému programu soutěží a tréninků) nebylo jednoduché. Až současný předseda komise Pavel Káňa přišel s návrhem na první školní den a ten se setkával s kladnou odezvou. Důkazem budiž to, že rodiče s dětmi nakonec mohli na začátku září nahlédnout pod pokličku zdejší sportovní kuchyně na více než třiceti stanovištích! K dispozici byla i mapka.

Akce se připravovala půl roku. „Opravdu se to povedlo. Vždyť jsme do vody v Úpě dostali i kanoisty,“ poukázal předseda Lokomotivy Petr Musil, že nabídka sportovního vyžití byla pestrá. Ale hned také dodal, že ještě nebyly zastoupeny všechny oddíly. „Chyběl nám například orientační běh, který bychom tam příště rádi měli. Pár kontrol by se v okolí jistě dalo vymyslet,“ poznamenal.

V logistice a ve zkvalitňování stanovišť potom vidí Petr Musil možnost, jak by se dala akce nějakým způsobem posouvat dál. Ale vzhledem k tomu, že se jednalo o první ročník, to byla vskutku mimořádná událost. „Hlavně vyšlo počasí,“ usmál se Radek Horák, co je strašákem každého pořadatele venkovní akce. Díky sluníčku na stanovištích panovala skvělá atmosféra.

Na fotogalerii z Rozhýbejme Trutnov se můžete podívat ZDE.

„Myslím, že to byla velmi zajímavá akce, kterou jsem si sám prošel, a věřím, že bude pokračovat. A jsem rád, že si toho někdo povšimnul,“ reagoval na ocenění starosta Trutnova Ivan Adamec. Na takovýchto akcích je podle něj vidět, jaký zájem má město o své občany a jaký je i zájem rodičů a dětí. „Myslím, že nabídka je tady pro ně široká, ale je potřeba ji stále budovat, protože děti dnes obecně mají se sportem problém,“ konstatoval. Ale zrovna financování sportu prý není pro město úplně jednoduchá záležitost.

Když se nepočítají nějaké investiční výdaje, tak do něj v Trutnově ročně proudí více než čtyřicet miliónů korun.

Pravidelný pohyb je nezbytnou součástí života každého člověka a pořekadlo „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“ jistě také všichni znáte. Takže maminky a tatínkové, až budete o prázdninách přemýšlet o sportovních kroužcích pro své děti, nezapomeňte, že hned první školní den tady budeme mít jednou výbornou akci s názvem Rozhýbejme Trutnov.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama