reklama 

Jak jsme vybírali úplně první vítěze Cen Trutnovinek za rok 2017

9.2.2018  •  Téčko  • 
čtenost 1267

Trutnov - Udělování cen. Při tomto každoročním rituálu jsou oceňováni ti, kteří nějakým výjimečným způsobem uspěli, něčeho dosáhli či někomu pomohli. Proto i Trutnovinky, médium, které je v Trutnově a okolí známé a významné, se rozhodly udělit letos poprvé ve své historii vlastní ceny.

Jak jsme vybírali úplně první vítěze Cen Trutnovinek za rok 2017

„Už několik let nosím v hlavě myšlenku na ocenění lidí, o kterých Trutnovinky píší a psát budou. Ocenění těch, kteří v předchozím roce dosáhli nějakého výjimečného úspěchu. Chceme vyzdvihnout ty, kteří něco umějí, ukazovat vzory a dávat jim prostor i u nás. To je cíl a smysl tohoto projektu,“ řekl Miloslav Bartoň majitel společnosti TN Média, která Trutnovinky zastřešuje.

V této souvislosti byla sestavena porota. Trutnovinky v ní zastupují Miloš Bartoň, Hynek Šnajdar, Michal Bogáň, Monika Klikarová, Ruda Korbelář, kterou doplňují osobnosti z různých oborů, jako ředitel Uffa Libor Kasík, ředitel gymnázia Petr Skokan, redaktor Krkonošského deníku Jan Braun a podnikatel Eduard Bednařík. Tato porota se nedávno sešla a v živé diskusi probírala navrhované kandidáty na Ceny Trutnovinek.

V premiérovém ročníku budou uděleny tři ceny: Král/královna roku, Objev roku a Mimořádný počin roku. V každé kategorii bylo vždy několik kandidátů, ale vítěz může být jenom jeden. Královnou roku za rok 2017 se stala běžkyně Eva Vrabcová Nývltová. Tato bývalá lyžařka a čtyřnásobná olympionička od momentu, kdy se přeorientovala na běh, dosahuje vynikajících výsledků. Za všechny lze vyzdvihnout loňské sedmé místo v newyorském maratonu ve fantastickém čase 2:29:41.

„Eva Vrabcová Nývltová má stabilní formu a skvělé výsledky. Navíc může být velkou motivací pro pohyb lidí. Proto si myslím, že si tuto cenu zaslouží,“ řekl Petr Skokan. Když tato úspěšná sportovkyně běžela v newyorských ulicích, díval se právě na Eurosport Ruda Korbelář. „To byl pro mě, a troufám si říci, že i pro Trutnov, velmi silný okamžik. Přikláním se tedy, dát ocenění Evě,“ uvedl.

Pro porotu byl jednoznačným Objevem roku teprve osmiletý trumpetista Petr Stránský ze Dvora Králové, žák Základní umělecké školy v Trutnově. Tento mimořádný talent nemá ve svém věku obdoby. Běžně vystupuje a má také svou kapelu Jazzinec Trio, která už dosáhla významného úspěchu. Stala se totiž absolutním vítězem krajského kola jazzových souborů do šestadvaceti let v Hradci Králové. „Myslím si, že je to ideální adept na cenu a jsem jednoznačně pro. Právě tyto talenty bychom měli vyzdvihnout a podpořit,“ nechal se slyšet Jan Braun.

Při diskusi o udělení ceny za Mimořádný počin roku padlo několik verzí. Nakonec se po delší debatě porotci shodli na vítězi. Stal se jím projekt Rozhýbejme Trutnov, který loni vstoupil do prvního ročníku. „Mým favoritem je právě tato akce. Její dopad na lidi ve městě je obrovský. Tento počin zasáhne vždy velký počet lidí. Proto bych se přikláněl k ocenění této akce. Na mě z toho dýchá srdce a entuziasmus,“ prozradil hned na začátku debaty Libor Kasík.

Smysl pro popularizaci sportu ve veřejnosti vyzdvihl Braun. „Jde sice o sport, ale zároveň i o společenskou akci,“ domníval se Hynek Šnajdar. Další člen poroty Eduard Bednařík je toho názoru, že projekt má velkou budoucnost. „Je to dobrá akce pro motivaci lidí a má navíc výchovný charakter,“ doplnil Petr Skokan.

Vítězové kategorií převzali cenu ve tvaru T vyrobenou z nerezové oceli v trutnovské firmě KASPER KOVO. Nebude putovní, dostane ji každoročně vítěz. „Naše společnost TN Media věnuje 20 tisíc korun Královně roku s tím, že se rozhodne, na které dobročinné účely tyto peníze poskytne,“ upozornil vydavatel Trutnovinek Miloš Bartoň.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama