reklama 

Král roku Lukáš Červený daroval šek na 20 tisíc od Trutnovinek kapele The Tap Tap

13.5.2019  •  Téčko  • 
čtenost 1304

V běžeckou dráhu se včera proměnila Stezka korunami stromů Krkonoše, kde se konal charitativní závod Ford RunUp. Ještě předtím, než se smíšené dvojice hendikepovaných s doprovodem vydaly na trasu dlouhou 1300 metrů, využil přítomnosti známé kapely The Tap Tap dvacetiletý, velmi talentovaný trutnovský muzikant Lukáš Červený, aby jí daroval šek ve výši 20 tisíc korun.

Král roku Lukáš Červený daroval šek na 20 tisíc od Trutnovinek kapele The Tap Tap

Před nedávnem totiž získal Cenu Trutnovinek a stal se v druhém ročníku udělování těchto ocenění Králem roku. Součástí je také dvacetitisícová prémie, kterou vítěz podle vlastního uvážení věnuje na charitativní účely. Král Červený se rozhodl, že tuto finanční částku dostane právě kapela The Tap Tap složená ze studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu, kteří trpí nějakým hendikepem.  

„Rozhodl jsem se finanční dar věnovat lidem, kteří od narození nebo v důsledku nějakého úrazu neměli takové štěstí, jako máme my ostatní. Líbí se mi iniciativa, která podporuje klienty z Jedličkova ústavu v Praze s různým mentálním i fyzickým postižením. Kromě toho jim umožňuje fungovat na umělecké úrovni a motivovat lidi k dalším podobným aktivitám,“ vysvětlil důvody svého rozhodnutí Lukáš.

Kapela podle něj navíc upozorňuje na problémy hendikepovaných lidí, o kterých veřejnost mnohdy nemá ponětí. „Nejsme v jejich kůži a to, co nám připadá zcela běžné a snadné, pro ně může být překážkou. Líbí se mi, že šíří osvětu, mimo to mají skutečně hezké písničky, které se dobře poslouchají. Spolupracují také s různými profesionály. To je myslím pro lidi v této kapele skvělá motivace a náplň jejich života,“ řekl Červený.

Jak uvedl, přemýšlel i o tom, že by šek předal někomu z Trutnova nebo blízkého okolí. „Primárně jsem ale tímto způsobem chtěl podpořit nějaké muzikanty, protože jsem sám muzikant. Tady na Trutnovsku v tomto směru nevím o žádné podobné aktivitě. Vím, že kapela The Tap Tap pořádá i benefiční koncerty bez nároku na honorář, tak mi to přišlo sympatické. Určitě peníze dokážou využít ne k vlastnímu obohacení, ale k šíření jejich myšlenek, jak pomoci ostatním,“ poznamenal Lukáš.

Šimon Ornest, manažer a kapelník The Tap Tap, se netajil tím, že ho dar velmi překvapil a zároveň potěšil. „Finanční hotovost využijeme na to, co potřebujeme v tuto chvíli nejvíce. Jsou to především nové nástroje, nebo peníze investujeme do úpravy bezbariérového nahrávacího studia,“ prozradil s tím, žeb se kapele často nestává, aby jí soukromá osoba předala finanční dar. „Je to výjimečné,“ dodal.

  

Při předávání Cen Trutnovinek se Král roku Lukáš Červený snažil, aby jeho triumf vešel ve veřejnou známost až po vydání magazínu Trutnovinky, kde se o této věci podrobně referovalo.  A to se mu povedlo. Jeho rodina se tuto dobrou skutečně dozvěděla až ze stránek magazínu.

„Reagovala na to velmi pozitivně, stejně jako moji přátelé. Považovali rozhodnutí Trutnovinek za rozumné, což mě velmi potěšilo. Jsem také rád, že se mi touto cenou od Trutnovinek dostalo podpory a uznání. Za to jsem vděčný. Občas mě někdo známý na ulici osloví pane králi, ale je to jen legrace,“ směje se Král roku Trutnovinek, muzikant Lukáš Červený.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš, Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama