reklama 
Pomáhat je normální. Uvítala bych, kdyby dobrovolníků bylo víc 5.12.2019  •  TUTV  • 
čtenost 754

Myslíte, že je snadné pomáhat druhým? „Já hodně věcí dělám srdcem, a protože ho mám otevřené, tak je to pro mě snadné,“ říká v rozhovoru pro TUTV Martina Vágner Dostálová z Oblastní charity Trutnov. Žena, která už bezmála deset let pomáhá seniorům, pěstounům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova…

Kdo nepadá, nezrychlí. Kdo brzdí, nevyhrává 28.11.2019  •  TUTV  • 
čtenost 736

Letošní sezona už mu skončila před pár týdny, přesto trutnovský biker Přemek Tejchman z kola jen tak nesleze. Jedenatřicetiletý jezdec nové české značky Qayron, která vznikla v Úpici, se v rozhovoru pro TUTV ohlíží za svým posledním závodním rokem v enduru, kde se často pohyboval v zahraničí. „České enduro je v porovnání se světem furt hodně v plenkách,“ říká účastník letošního mistrovství světa národů.

Je super, když potkáte muže, který má vlasy a vousy hezky vystylovaný 21.11.2019  •  TUTV  • 
čtenost 2194

Doba dlouhých účesů už je za námi. Vlasy nebarvit. Chlapi čím dál víc chtějí plnovous, a když ho nemají, dělají všechno proto, aby ho získali. To jsou některé odpovědi z rozhovoru pro TUTV s Lucií Špetlovou, která je majitelkou jediného Barber shopu v Trutnově ve Spojenecké ulici. „Moje začátky byly dost krušný, protože kluci mě mezi sebe vůbec nechtěli vzít. Bylo mi řečeno, že my máme svoje kadeřnictví a ať tuhle práci nechám chlapům,“ vzpomíná žena, která si mimo jiné před šesti lety prošla zákeřnou nemocí rakovinou prsu.

reklama 
reklama 
Ke kašně jsem chodil, abych se svým synům mohl podívat do očí 13.11.2019  •  TUTV  • 
čtenost 735

Od kašny po majáles. To je název speciálního promítání snímků Ctibora Košťála, pamětníka listopadových událostí z roku 1989, které se v pátek uskuteční v Uffu. V rozhovoru pro TUTV trutnovský fotograf popisuje nejen, jak některé fotky vznikly, ale hlavně vzpomíná, jak prožil sametovou revoluci. „Když jsem se vrátil z první Letné do Trutnova, měl jsem sto chutí chodit dům od domu, zvonek od zvonku, zvonit na lidi a říkat jim: Lidi, pojďte ven! Je to hotový, je to doma! Jakkoliv jsem tomu předtím nikdy nevěřil,“ tvrdí.

Život je těžkej, tak se ho snažím odlehčit nějakým fórem 31.10.2019  •  TUTV  • 
čtenost 539

Každý z nás se určitě zasmál při spotech na mobilní operátory s herci Lukášem Pavláskem, Vojtou Kotkem či Ivanem Trojanem, který ztvárnil roli svérázného tělocvikáře. Tvůrcem těchto reklamních šotů je trutnovský „skororodák“ Ondřej Hübl. „Myslím, že to bylo asi to nejlepší, co jsem dělal. Tehdy byla nějaká speciální konstelace, že si všechno sedlo. Takových situací v reklamním životě moc není. Dělám to dvacet let a tohle byl v podstatě zázrak,“ řekl v rozhovoru pro TUTV.

Chybí byty kvalitní a v reálné ceně, jinak je bytů celkem dost 17.10.2019  •  TUTV  • 
čtenost 868

„Nebojím se toho, že by lidé přestali nakupovat byty kvůli tomu, že by neměli peníze,“ říká v rozhovoru pro TUTV realitní makléřka Eva Danielisová, která je jednatelkou trutnovské firmy I. Krkonošská realitní. Na trhu s nemovitostmi se pohybuje už přes 20 let.

Mnozí lidé nechápou, proč dáváme takové částky do kultury a sportu 3.10.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1080

Úspěšný trutnovský podnikatel Rudolf Kasper je známý tím, že velkorysým podporovatelem kultury i sportu. V rozhovoru pro TUTV se vrací k nedávnému podpisu nové smlouvy o generálním partnerství s Uffem, vypráví o tom, co jej v trutnovské kultuře v poslední době nejvíce zaujalo a například i jakou hudbu rád poslouchá. „Snažíme se Trutnovu plnit přání skoro každý rok,“ prohlašuje 61letý zakladatel společnosti Kasper.

Při rekonstrukcích se vždycky stane něco, s čím člověk nepočítal 19.9.2019  •  TUTV  • 
čtenost 918

Proměna sportovního areálu Na Nivách na Středisko volného času Trutnov se udála podle návrhu Martiny Rosové. „Za nejzajímavější na projektu považuji to, že jsme využili areál, který už má za sebou nějakou historii a využili jsme i potenciál vzrostlých stromů, mezi kterými to navíc objektu opravdu sluší,“ řekla trutnovská architektka v rozhovoru pro TUTV. „Považovala bych za škodu, kdyby se budova, která má únosnost a může fungovat, měla zdemolovat a odvézt jako stavební suť někam na skládku,“ dodala.

Když vstoupíte do areálu, máte najednou pocit výzvy zkusit si to 5.9.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1134

Trutnov má nové Středisko volného času a zrekonstruovaný areál Na Nivách se slavnostního otevření dočká již zítra. „Všechno to dohromady tvoří velice zajímavý komplex, který si myslím, že bude mít velký vliv na kvalitu života ve městě,“ říká ředitel SVČ Josef Khol v rozhovoru pro TUTV, který jsme natáčeli ve vstupní hale střediska. To v současné době nabízí kolem 60 zájmových kroužků.

Je to pěkný celodenní výlet, pro někoho i několikadenní 27.6.2019  •  TUTV  • 
čtenost 823

Nevíte, kam o prázdninách vyrazit na výlet? Vyzkoušet můžete třeba Krkonošskou pivní stezku. Právě o ní jsme si v TUTV povídali s jejím zakladatelem Karlem Polívkou, který zároveň provozuje Friesovy boudy. „Za těch pět let nemáme žádné negativní ohlasy. Lidem se to líbí, procházet Krkonoše je nádhera. Gastrofilové si to užijí,“ říká.

Vyšší odbornou školu bych chtěl směřovat k „rekvalifikaci“ maturantů 13.6.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1323

Pracoval na ministerstvu spravedlnosti i zemědělství, působí v Lesích České republiky a v srpnu letošního roku stane v čele České lesnické akademie Trutnov - střední školy a vyšší odborné školy, jako její nový ředitel. Miloš Pochobradský. „Spoustu lidí si myslí, že když vystudujete lesárnu, tak z vás vyroste lesník, ale to není pravda,“ říká v rozhovoru pro TUTV nový šéf akademie, která je podle něj jedinečné dílo. „V republice nic podobného neexistuje,“ zdůrazňuje.

Byl to náš sen. V České republice je takových areálů málo 30.5.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1187

Přestože jí je teprve 19 let, v psím světě agility toho Trutnovačka Lucie Petirová stihla už víc než dost. A teď navíc v nedalekém Studenci vybudovala i nový kynologický areál, který bude sloužit veřejnosti. „Agility se mění každým rokem. V dnešní době jsou tratě náročné, zamotané a těžce zapamatovatelné,“ uvedla také v rozhovoru pro TUTV mladá pořadatelka, trenéra a závodnice, která má doma čtyři psy.

I v supermarketech se dají koupit dobrá vína 16.5.2019  •  TUTV  • 
čtenost 726

Hlavním impulsem, proč se začal zajímat o činnost someliéra, pro něj byl pracovní pobyt v Itálii. „Tam totiž každý automechanik ví, co si má dát k obědu za víno,“ tvrdí Daniel Gärtner z Trutnova. V rozhovoru pro TUTV dále prozradil, že důležité je u vína znát i jeho příběh, nebo že dnešním trhem začíná hýbat privátní klientela a spoustu lidí si nakupuje vína domů a buduje si na zahradách vlastní sklepy.

Dáme si pauzu a zjistíme, jestli Trutnovu Sochy ve městě chybí 2.5.2019  •  TUTV  • 
čtenost 501

Také letos se můžeme v Trutnově těšit na tradiční výtvarný projekt Sochy ve městě, bude se jednat již o 10. ročník. Jak nám ovšem v diskuzním pořadu TUTV prozradila ředitelka Galerie města Trutnova Lucie Pangrácová, která tuto akci pořádá, jubilejní ročník bude zároveň na nějakou dobu posledním. „Myslím, že když se do něčeho investuje hodně energie, tak by se alespoň část měla pozitivně vracet a my teď v tomto ohledu, kvůli ne úplně příznivým diváckým ohlasům, zažíváme krizi,“ uvedla.

Největší hrozbou do budoucna je personální situace 18.4.2019  •  TUTV  • 
čtenost 723

Miroslav Procházka léta působil jako předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Od května loňského roku vykonává pozici ředitele Oblastní nemocnice Trutnov, kde dle svých slov hodlá nějakou dobu setrvat. Kde vidí nemocnici za deset let? „Rád bych ji viděl jako dobře fungující, s velmi dobrým jménem, která má několik oddělení na špičkové úrovni a je vyhledávaným zdravotnickým zařízením v regionu,“ odpovídá v našem diskuzním pořadu ve studiu TUTV.

Když se nesoustředíte, tak se průser stane hned 4.4.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1426

Fanatikem do harlejů byl od mládí, ale pořídil si ho teprve před pěti lety. Prý jako lék na rozvod. Dnes už má doma tyto stroje tři. Hostem v TUTV byl trutnovský motorkář Matěj Kotyz, se kterým jsme se podívali do světa jednostopých vozidel. „Když se stane nějaký lehký pád při nízké rychlosti, tak je to i ku prospěchu věci. Člověk dostane trošku přes prsty a uvědomí si, co se na silnici může stát,“ vypráví muž, který na motorce přežil čelní střet s autobusem.

reklama