Pondělí

5. června 2023

Nyní

21°

Zítra

18°

Svátek má

Část hematologie v Hradci je v karanténě, tři pacienti mají Covid-19

24. 3. 2020

page.Name
Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové jsou hospitalizovaní tři pacienti s potvrzeným Covid-19. V karanténě je kvůli tomu část hematologie, kde pacienti původně leželi. Novinářům to dnes potvrdil mluvčí nemocnice Jakub Sochor.
„Na Klinice infekčních nemocí FN HK jsou k dnešnímu dopoledni hospitalizováni tři pacienti s potvrzeným onemocněním Covid-19, všichni jsou ve stabilizovaném stavu,“ oznámil mluvčí.

První z pacientů byl na jedno z oddělení IV. interní hematologické kliniky přeložen z jiného zdravotnického zařízení. „Poté co se u něj projevily příznaky onemocnění, byl okamžitě testován na přítomnost Covid-19 a po prokázání přeložen na infekční kliniku,“ upřesnil Jakub Sochor.

Hradecká nemocnice ihned spustila sérii epidemiologických opatření, otestovala další pacienty z tohoto oddělení. „U dvou z nich byly výsledky testů pozitivní a proto byli přesunuti na infekční kliniku,“ uvedl mluvčí.

Současně nemocnice umístila do karantény zhruba tři desítky zaměstnanců oddělení, kteří s pacientem mohli přijít do kontaktu, zaměstnanci budou průběžně testováni. „Klinika je i přes umístění zaměstnanců do karantény v provozu a zajišťuje péči o akutní pacienty,“ dodal mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

V Česku je aktuálně 1394 nakažených koronavirem, v hradeckém kraji jich bylo hygieniky hlášeno 22. Na Trutnovsku byli potvrzeni 2 nakažení.

čtěte také:


(pac, tz-soc)

pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler