Pátek

31. března 2023

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Počet nakažených stoupá k tisícovce, kraj hlásí 17 případů

21. 3. 2020

page.Name
Nákaza nebezpečným koronavirem se dál šíří Českem. Podle údaje zveřejněného hygieniky dnes v 17:55 je v republice 995 potvrzených případů koronaviru. V Královéhradeckém kraji jich je aktuálně 17, na Trutnovsku 2.
Informace zveřejňuje na webu ministerstvo zdravotnictví. Z nich rovněž vyplývá, že v Česku se z nemoci vyléčilo šest lidí. Celkový počet provedených testů se vyšplhal na 13 704.

K patnáctému potvrzenému případu onemocnění COVID-19 v hradeckém kraji hygienici zveřejnili, že se jedná o 53letého muže z okresu Hradec Králové. Nakazil se při pracovní pobytu ve Francii. „Má mírný průběh onemocnění, je v domácí izolaci,“ upřesnila mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

Šestnáctý a sedmnáctý případ jsou manželé z okresu Hradec Králové. Šedesátiletý muž a jeho stejně stará manželka se nakazili při kontaktu s pozitivním případem Covid-19. „U obou má nemoc mírný průběh, jsou v domácí izolaci,“ potvrdila Krejčí.

Rozjíždí se distribuce ochranných pomůcek, které v pátek dorazily z Číny. Vedení Královéhradeckého kraje ale není spokojené, protože dostalo místo předpokládaného počtu 28 tisíc kusů méně respirátorů FFP2. „Ministerstvo zdravotnictví z dodávky určené pro kraje odebralo část respirátorů a do Královéhradeckého kraje tedy šlo jen 23400 kusů FFP2,“ oznámil hejtman našeho kraje Jiří Štěpán.

Nespokojené jsou i další kraje. Nelíbí se jim nižší počty dodaných ochranných pomůcek, ani vládní změna v jejich distribuci.

„Ministerstvo zdravotnictví sdělilo, že přebírá zásobování naší, krajské zdravotnické záchranné služby a dalších desítek organizací. To fakt ne! Máme vytvořený systém, známe potřeby záchranky a nemocnic, komunikujeme spolu, a nepotřebujeme, aby se tímto zásahem ministerstva zdravotnictví systém zkomplikoval. Je potřeba, abychom měli jeden distribuční kanál a to ministerstvo vnitra a kraje pak budou dále zásobovat regiony,“ uvedl hradecký hejtman Jiří Štěpán.

 čtěte také:


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler