Pátek

19. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V Česku je téměř 1400 nakažených, v kraji 22, v okrese 2

24. 3. 2020

page.Name
Počet potvrzených případů nemoci Covid-19 se během úterý vyšplhal v Česku na 1394. Osm lidí se vyléčilo, tři zemřeli. V hradeckém kraji už je hlášeno 22 nakažených koronavirem. Na Trutnovsku zůstávají 2. Údaje zveřejnili hygienici a ministerstvo zdravotnictví.
V našem kraji v úterý přibyli hned čtyři nemocní. Všichni jsou z okresu Hradec Králové. Tři mají mírný průběh nemoci a jsou v domácí izolaci.

Čtvrtý, 83letý muž, byl kvůli potížím hospitalizován na hematologickém oddělení fakultní nemocnice. Když se u něj objevily (a následně potvrdily) příznaky Covidu-19, přesunula ho nemocnice na infekční oddělení.

 Nejnovější (v úterý potvrzené) případy nakažených v hradeckém kraji:

  • muž, nar. 1952, Hradec Králové, návrat z Rakouska, mírný průběh, v domácí izolaci
  • žena, nar. 1970, Hradec Králové, necestovala, mírný průběh, v domácí izolaci
  • muž, nar. 1990, okres Hradec Králové, kontakt s potvrzeným onemocněním COVID-19, mírný průběh, v domácí izolaci
  • muž, nar. 1937, Hradec Králové, onkohematologický pacient, vzhledem ke zdravotním obtížím hospitalizován ve FN HK, nyní v izolaci na KIN FN HK - prokázána pozitivita COVID-19

Nemocnice spustila sérii epidemiologických opatření, otestovala další pacienty z hematologie, odhalila další dva nakažené. Ti ale místem bydliště nepatří do našeho kraji, takže v hradecké krajské statistice nefigurují.
 
Počet osob, u kterých bylo doposud provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem, stoupnul v našem kraji na 216.

čtěte také:


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler