Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V hradeckém kraji je sedm potvrzených případů koronaviru

13. 3. 2020

page.Name
Nemoc Covid-19 se šíří i v hradeckém kraji. Hygienici aktuálně evidují sedm nakažených, potvrdila mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí. V Česku bylo dnes před 19. hodinou ohlášeno 141 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru.

Nejnovější případ v našem kraji je zaznamenán u 21letého muže z Hradce Králové, který se před pár dny vrátil z lyžování v Rakousku. „Stav nevyžaduje hospitalizaci. Muž je v domácí izolaci, protiepidemická opatření byla nastavena,“ konstatovala Krejčí.

Mladík z krajské metropole je v pořadí sedmým nakaženým v kraji. Podobně jako u něj se po návratu z hor projevilo onemocnění ještě u dalších čtyř lidí - dvou žen z Hradecka (italská Val Gardena) a dvou žen z Náchodska (Rakousko). Jeden nemocný (Američan) pochází z Rychnovska a další nakažený muž je z Náchodska.

V domácí izolaci nařízené hygieniky je v kraji aktuálně 66 lidí. Od začátku února už bylo celkem v izolaci 157 lidí. Počet osob, u kterých bylo provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem, stoupl na 79. Sedm jich bylo pozitivních.

„U deseti lidí bylo provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem a čeká se na výsledek,“ dodala mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.​

čtěte také:


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler