Úterý

27. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

IKEA byla jednou z prvních spolupracujících firem

22. 6. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Majitelem Digital Media Publishing je Michal Pokorák, pocházející z Náchoda. Ten se před několika lety rozhodl vrátit se s rodinou zpět do míst, odkud pochází, a založil regionální pobočku firmy v Červeném Kostelci. „Chtěl jsem, aby moje děti mohly prožít dětství stejně jako já na zahradě, lozit po stromech, chodit do skal, hrát si s kamarády. Vždyť za co si dnes v Praze koupíte byt 2+kk, za to tady postavíte pěkný rodinný dům se zahradou. Chtěl jsem také celkově zpomalit, abych nemusel chodit z práce večer a dávat dětem jen dobrou noc. To samé jsem slyšel od svých vrstevníků, kteří ve svých oborech získali už nějaké zkušenosti a chtěli se usadit.“

Vznik firmy Digital Media Publishing a její první zákazníci jsou spojeni s investory z Islandu. Jedním z prvních klientů byla například také společnost IKEA. Už od té doby je ve firmě cítit skandinávsky přístup nejen v řízení, ale také vnímání individuálních potřeb zaměstnanců a atmosféra postavená na důvěře, hodnotách a přátelském duchu.

Dnes slaví firma z Červeného Kostelce, která se specializuje na poradenství na internetu, už 10 let existence.

Co můžete nabídnout svým zaměstnancům v pobočce v Červeném Kostelci?
Díky regionální kanceláři jim můžeme nabídnout možnost vrátit se z velkoměsta a žít blíž přírodě a rodině. Klidnější životní styl a nižší náklady při zachování pražského pracovního standardu jsou silné impulsy pro rozhodnutí ke změně zejména u lidí, kteří už mají nějakou pracovní zkušenost a zakládají rodinu, nebo si chtějí pořídit vlastní bydlení.

Jak si ve svém oboru stojíte v našem regionu? Našly si k vám cestu i místní firmy?
V regionu pracujeme pro významné subjekty a zaměstnavatele, jako jsou Farmet a.s., Karsit Holding nebo Vaše Dedra. Právě klient Vaše Dedra, český výrobce špičkové drogerie a kosmetiky, se poslední roky pravidelně umisťuje na prvních místech soutěže Superbrands ve své kategorii a je významným hráčem v oblasti drogerie a kosmetiky ve střední Evropě. Pro klienta Královéhradecký kraj jsme připravili web chytryregion.cz, který získal v rámci CzechTop100 ocenění 1. místo v národní soutěži Chytrá města pro budoucnost. Mám také velkou radost, že jsme v poslední době navázali strategické partnerství se společnostmi jako PRIMÁTOR a.s., nebo dceřinou společností skupiny ČEZ, firmou Domat Control System.

Pokud vím, vaše firma ale cítí i společenskou zodpovědnost a usiluje o morální přesah.
Ano, za naší prací nevidíme pouze zisk. Chceme také pomáhat potřebným a přispívat zejména těmi dovednostmi, kterými jsme byli obdařeni. Jsme hrdí na to, že pomocí benefičně-sportovní akce Běh pro hospic, kterou jsme s Oblastní charitou Červený Kostelec založili, můžeme podpořit myšlenku hospicového hnutí a přispět k vnímání důstojnosti člověka i v poslední fázi jeho života.

Jste spokojený s tím, jak se firmě daří?
Jsem. Za poslední rok jsme získali několik velkých klientů, a to je důvod, proč stále rosteme a snažíme se náš tým rozšiřovat. Jsem také přesvědčen, že úspěch firmy je výsledkem fungování a dobré atmosféry celého týmu. Bez našich specialistů bychom to jednoduše nedokázali. Naším největším bohatstvím jsou proto lidé a dobré vztahy.

www.dmpublishing.cz