Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

V hradeckém kraji od 14.června posílí autobusy do Krkonoš

12. 6. 2020

page.Name
Nový jízdní řád, který začne v Královéhradeckém kraji platit od neděle 14. června, přinese několik nových linek. Posílí například autobusy a vlaky do Krkonoš nebo železniční spojení mezi Náchodem a Dobruškou. ČTK to dnes sdělili zástupci hejtmanství.

"Úpravy jízdních řádů v autobusové a vlakové dopravě souvisí se začátkem letních prázdnin. Mezi nejvýznamnější změnu patří zavedení autobusového expresního spojení z Hradce Králové přes Trutnov, Janské Lázně, Pec pod Sněžkou a na Pomezní Boudy," uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček (ODS).

Nový spoj na Pomezní Boudy v Malé Úpě pojede každou sobotu od 20. června do 30. září v 8:30 z Hradce Králové. Zpátky do Hradce Králové se vydá v 17:15. Dopravu cestujících zajistí bezbariérové autobusy. Expresní autobusový spoj Hradec Králové - Pomezní Boudy doplní nabídku víkendového spojení vlakem mezi Hradcem Králové a Svobodou nad Úpou s přestupem na autobus do krkonošských středisek.

Ve východních Krkonoších to nebude jediná novinka, další dva bezbariérové sobotní autobusové spoje pojedou mezi Malou Úpou a Pecí pod Sněžkou, a to v 10:45 z Pomezních Bud do Pece a v 12:35 z Pece na Pomezní Boudy. V pracovní dny v červenci a srpnu pojede také přímý spoj v 6:30 z Hradce Králové přes Trutnov do Pece a v 9:20 z Pece pod Sněžkou přes Janské Lázně a Trutnov do Hradce Králové. Kraj tím reaguje na kapacitní problémy z minulých let na dopoledním spoji z Pece do Janských Lázní.

Několik změn čeká také cestující na železnici. Například bude prodloužena trasa spěšného vlaku Dobrošov do Pardubic, dosud jezdil z Broumova jen do Hradce Králové. Přibude také spěšný vlak mezi Trutnovem a Svobodou nad Úpou nebo nové odpolední vlaky mezi Náchodem a Dobruškou.

Podrobné informace k jízdním řádům lze nalézt na webu Královéhradeckého kraje nebo na vyhledávači spojení idos.

ČTK
Foto: Michal Bogáň