Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

V hradeckém kraji přibylo za týden 16 nových případů covidu-19

10. 7. 2020

page.Name
V Královéhradeckém kraji za poslední týden vzrostl počet potvrzených případů nákazy covid-19 o 16 na 238. V předchozím týdnu nárůst činil šest nových případů. Z nákazy se od počátku epidemie v kraji dosud vyléčilo 203 lidí, jejich počet za poslední týden vzrostl o 12. Čtyři lidé s covidem-19 v kraji zemřeli. Aktivních případů nákazy v kraji je 31. Vyplývá to z dnešních dat ministerstva zdravotnictví.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, která jako jediná v kraji o nemocné s koronavirem pečuje, dnes byla jediným pacientem s covidem-19 žena, která k nákaze přišla v trutnovské nemocnici. Uvedl to lékařský náměstek fakultní nemocnice Jaroslav Malý.

Fakultní nemocnice je podle něj po stránce zásoby ochranných pomůcek na případnou druhou vlnu epidemie připravena. "Zásoby zdravotnických pomůcek máme na několik měsíců," uvedl Malý. Nemocnice má nyní podle něj na skladě okolo 300 tisíc respirátorů třídy FFP2 a 10 tisíc respirátorů FFP3.

Nejvíce případů nemoci bylo zatím v kraji zjištěno na Královéhradecku, přibližně 80. Zhruba 70 nemocných bylo dosud zjištěno na Náchodsku. Na Jičínsku a Trutnovsku se objevilo kolem 30 nemocných, na Rychnovsku zhruba 20.

Podle dat Krajské hygienické stanice v Hradci Králové, která používá jinou metodiku než ministerstvo zdravotnictví, bylo k dnešku dosud v kraji zjištěno 225 případů nákazy. Za poslední týden přibylo osm případů. Počty vyléčených se shodují s daty ministerstva.

"Situaci nadále hodnotíme jako klidnou. Objevují se například jednotlivé případy související s jinými ohnisky nemoci mimo kraj nebo se zahraničím," řekla ČTK mluvčí krajských hygieniků Veronika Krejčí. V kraji podle ní zatím není žádné ohnisko nákazy.

Královéhradecký kraj nadále patří v ČR k regionům s nejnižším výskytem nákazy. V Královéhradeckém kraji bylo dosud zjištěno 43,14 případu nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel. Lépe na tom byly v ČR už jen Jihočeský kraj, kde měli 32,29 případu na 100 tisíc obyvatel, a Vysočina, kde bylo 41,58 případu na 100 tisíc obyvatel.

ČTK