Sobota

2. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-5°

Svátek má

Voda ke koupání v Královéhradeckém kraji je v pořádku

10. 7. 2020

page.Name
Voda v přírodních i umělých koupalištích v Královéhradeckém kraji je v pořádku. Pouze v Oborském rybníku u Jinolic na Jičínsku a na koupališti Dolce u Trutnova musejí lidé počítat s horší průhledností vody pod jeden metr. Vyplývá to z informací na webu Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. Dosavadní proměnlivé počasí s častými dešti však letos zatím koupání nepřeje.

Hygienici v minulých dnech zkontrolovali kvalitu vody na vodní nádrži Rozkoš u České Skalice, na koupališti Dachova u Hořic, WAKE Parku v Plačicích u Hradce Králové, na koupalištích Včelné v Rychnově nad Kněžnou, Mladé Buky - Sejfy, Vejsplachy ve Vrchlabí a na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem. Voda v nich je v pořádku.

Dřívější rozpory potvrdily dobrou kvalitu vody i v nádržích ke koupání v Sobotce, Mladějově a v Loveči - Zeleném údolí. "Také na sezonních umělých koupalištích v Královéhradeckém kraji je voda ke koupání vyhovující," uvedla mluvčí krajských hygieniků Veronika Krejčí.

Hygienici upozornili na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

ČTK
Foto: Kateřina Svobodová