Pátek

24. března 2023

Nyní

16°

Zítra

11°

Svátek má

V okrese přibyli další dva nakažení, celkem jich je 11

1. 4. 2020

page.Name
Počet potvrzených případů koronavirové nákazy dnes vzrostl v trutnovském okrese o dva na 11. V hradeckém kraji je už 101 infikovaných, nejvíce nemocných 42 je v náchodském okrese. Informace zveřejnili v 18 hodin hygienici.
Za zhruba dva týdny se počet onemocnění Covid-19 na Trutnovsku vyšplhal z nuly na 11. První dva případy lidí nakažených koronavirem v našem okrese hygienici ohlásili v úterý 17. března. Starší manželský pár měl podle hygieniků tzv. cestovatelskou anamnézu - nakazil se na lyžařské dovolené v Rakousku.
K posledním případům už ale hygienici podrobnosti neuvádějí, při všeobecně vysokém počtu nakažených už to podle nich ztratilo smysl.


V hradeckém kraji přibyli během dneška nakažení ještě v dalších dvou okresech - Náchod a Rychnov nad Kněžnou. Celkem je tedy 101 infikovaných, ale také dva uzdravení - jeden z okresu Náchod a druhý z okresu Hradec Králové. První nakaženého v kraji ohlásili hygienici v pondělí 9. března. Bohužel, ve čtvrtek 26. března zemřel v Hradci Králové 80letý pacient s onemocněním Covid-19.

Česká republika má aktuálně 3580 nakažených, 61 uzdravených a 39 mrtvých. Provedeno bylo přes 5 tisíc testů.

čtěte také:


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz