Čtvrtek

30. března 2023

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Nové hradecké 3D bludiště si mohou děti vyzkoušet zdarma

28. 5. 2020

page.Name
Díky rozvolnění bezpečnostních opatření, které povolilo sdružování do 300 lidí, funguje od pondělí Park Na Větvi téměř bez omezení. Soustava visutých hřišť na okraji Malšovic a hradeckých Městských lesů již tři týdny testuje čerstvě zprovozněné rozšíření areálu v podobě 3D bludiště.

„Pro veřejnost jsme otevření zhruba tři týdny a zájem návštěvníků se stále zvyšuje. V pondělí 1. června na Den dětí k nám mají všechny děti první vstup zdarma,“ uvedl vedoucí areálu Radek Vychopeň.

Nové 3D bludiště je obdélníková stavba skládající se ze šestnácti lávek a má tři podlaží ve výšce zhruba čtyř, resp. šesti a devíti metrů. Jednotlivá patra vypadají jako dlouhé dokola jdoucí chodby nadité překážkami, prolézačkami a herními prvky. Kdo by čekal pevnou půdu pod nohama, bude zklamaný, protože všechna patra jsou visutá. Jakkoli jednotlivé překážky náležitě prověří motorické schopnosti svých návštěvníků, atrakce je natolik bezpečná, že na rozdíl od klasických lanových center nevyžaduje žádné osobní lanové jištění.

Dva propojené sportovní areály Park Na Větvi a nové 3D bludiště, se původně měly pro veřejnost otevřít na Velikonoce. Kvůli koronavirovým opatřením dostalo otevření odklad až do 8. června. „Od té doby jsme postupně navyšovali maximální počet návštěvníků a vzhledem k tomu, že předpisová kapacita hřiště je něco necelých 250 návštěvníků, současné vládní omezení na 300 lidí nám plně postačuje. Téměř jedinou povinností tak zůstává dodržování rozestupů, což vzhledem k velikosti areálu není problém,“ dodává Radek Vychopeň.

Do areálu jsou dva druhy vstupného. Jednorázové, kdy návštěvník může strávit libovolně dlouhou dobu na síťových hřištích nebo prolézačkách třípatrového 3D bludiště, ale jakmile sjede 9 metrů vysokým a 24 metrů dlouhým tobogánem na zem, je z areálu venku. A celodenní vstupné, kdy se návštěvník může zpět do korun stromů vrátit, kolikrát chce.

O Parku Na Větvi a 3D bludišti

Park Na Větvi se budoval od roku 2018 a byl slavnostně otevřen 1. 6. 2019. Tvoří ho unikátní soustava tří síťových hřišť zavěšených v korunách stromů. Od letošního roku na něho volně navazuje 3D bludiště, které je složeno ze síťových překážkových drah rozprostřených ve třech patrech nad sebou. Obě atrakce vznikly díky finančnímu příspěvku od Ministerstva pro místní rozvoj. Součástí areálu je plně vybavený stánek s občerstvením a regionálními specialitami od místních dodavatelů. Park se nachází v městském lese poblíž Malšovic, Nového Hradce a Moravského Předměstí a je dobře dostupný na kole, autem i autobusem č. 9. (zastávka Zděná bouda).

„V pondělí prvního června si děti mohou náš areál přijít zdarma vyzkoušet. Dostanou od nás jeden jednorázový vstup. Na hřišti si bezpečně vyhrají děti všech věkových kategorií,“ konstatuje Radek Vychopeň a dodává, že pro nejmenší děti, v závislosti na jejich fyzických schopnostech, je lepší doprovod někoho staršího.

V nezpoplatněné veřejně přístupné části areálu je v provozu stylový kiosek, který nabízí občerstvení s důrazem na regionální produkty. Těší se velkému zájmu rodičů doprovázejících své děti. Pravidelně se zde griluje maso, točí se lokální pivo a vaří se kvalitní káva. Areál návštěvníci najdou na konci ulice Hradečnice poblíž penzionu Zděná bouda a stejnojmenné autobusové zastávky, kam jezdí linka č. 9.

(bog, tz-htr)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: www.parknavetvi.cz