Pondělí

5. června 2023

Nyní

21°

Zítra

17°

Svátek má

Autobusy v kraji se vrátí k normálu, MHD v Trutnově zatím ne

13. 11. 2020

page.Name
Na avizovaný návrat prvňáků a druháků do škol zareagoval Královéhradecký kraj. Od středy 18. listopadu obnoví veřejné autobusové spoje, které dočasně omezil právě kvůli uzavření škol kvůli pandemii koronaviru. Trutnov ale městskou hromadnou dopravu i nadále ponechá v tzv. prázdninovém režimu. Stejně tak "covidová" omezení pro vlakovou dopravu zatím zůstávají v platnosti.

O návratu krajských autobusů k běžnému jízdnímu řádu dnes informoval Václav Řehoř, krajský radní odpovědný za dopravu. "Vracíme se do normálu podle platných jízdních řádů. O této změně budeme informovat i zástupce obcí prostřednictvím datových schránek," oznámil.

Pokud si lidé nejsou jistí, jak přesně autobusové linky jezdí, můžou si ověřit aktuální dopravní spojení na webovém portálu Idos.cz. Telefonicky se případně mohou dotazovat operátora IREDO na čísle 491 580 333.

Do lavic se mají po svátečním úterý vrátit ti nejmenší školáci. "Chtěl bych apelovat na rodiče a požádat je o zvýšený dohled nad svými dětmi. Pro mnohé z těch nejmenších je cestování do školy veřejnou dopravou nová zkušenost,“ požádal Řehoř.

Královéhradecký kraj dočasně omezil spoje ve veřejné dopravě 19. října. Podobně postupoval Trutnov s městskou hromadnou dopravou, kterou také "přepnul" do prázdninového režimu. Do normálu ji ale zatím vracet nebude. "Ověřovali jsme poptávku u rodičů žáků prvních a druhých ročníků základních škol, a není to potřeba," prohlásil trutnovský místostarosta Tomáš Eichler.

 čtěte také:  Prvňáci a druháci se vrátí do škol ve středu


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek