Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Čtyři okresy z pěti v kraji jsou v nejvyšším stupni

19. 12. 2020

page.Name
Rizikové skóre PES v Královéhradeckém kraji dva dny po sobě vykazuje 81 bodů ze sta. Od 11. prosince je kraj v pátém, tedy nejhorším stupni. Z pěti okresů jsou čtyři v nejvyšším rizikovém stupni. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

V pátém stupni se skóre 81 je rovněž Hradecko, které je v nejvyšším rizikovém pásmu také od minulého pátku. Jičínsko vykazuje stejnou hodnotu rizika. V pátém stupni je pět dní.

Rychnovsko má 80 bodů a s výjimkou jednoho dne je v nejvyšším stupni rizika od 10. prosince. Trutnovsko vykazuje skóre 81, v nejrizikovějším pásmu je od 14. prosince.

Ve čtvrtém stupni je Náchodsko, stouplo do něj od středy. Vykazuje skóre 64 ze sta.

Také v ČR se rizikový index protiepidemického systému PES drží na nejvyšším, pátém stupni. Dnes a v pátek byla země na 76 bodech ze sta.

Oficiálně je PES, podle kterého se mají řídit opatření proti šíření nemoci covid-19, z rozhodnutí vlády od pátku na čtvrtém stupni. Znovu musely zavřít uzavřeny restaurace, hotely či muzea a galerie. Obchody a provozovny služeb zůstaly otevřené.

V hradeckém kraji po 24 hodinách stoupl počet prokázaných nákaz o 412. Od jara krajská hygiena eviduje 33.473 nakažených. Aktuálně je nemocných 3585 lidí, nejvíc jich je na Hradecku a nejméně na Jičínsku. Kvůli covidu-19 zemřelo od začátku epidemie 512 lidí.

ČTK