Pondělí

4. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V nemocnicích v kraji se léčí s covidem 270 pacientů

11. 12. 2020

page.Name
V nemocnicích v Královéhradeckém kraji se dnes léčilo asi 270 pacientů s covidem-19, z nichž téměř šest desítek vyžadovalo intenzivní péči. Před týdnem byl celkový počet hospitalizovaných pacientů s covidem v kraji mírně nižší. Vyplynulo to z dnešního vyjádření zástupců nemocnic. O pacienty s covidem se v kraji starají krajské nemocnice a Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové bylo k dnešku hospitalizováno přibližně 100 pacientů s covidem, z nichž tři desítky byly na jednotkách intenzivní péče (JIP). Před týdnem tam leželo asi 115 lidí s covidem, z toho asi třicet na JIP, o týden dříve dosahoval počet pacientů s covidem počtu zhruba 130.

V nemocnicích Královéhradeckého kraje se aktuálně léčí 170 pacientů s onemocněním covid-19, z nichž 28 je na lůžkách intenzivní péče. "Oproti začátku týdne došlo k mírnému poklesu, kdy v krajských nemocnicích bylo 180 hospitalizovaných pacientů," uvedla Martina Svatoňová z kanceláře hejtmana.

Naopak se v krajských nemocnicích zvýšil počet nemocných zdravotníků, kterých bylo dnes dopoledne v pracovní neschopnosti 340, zatímco v pondělí 230. "Zatímco klesá počet těch, u kterých je důvod nemoci covid-19, začíná se projevovat únava z enormního pracovního nasazení," uvedli zástupci kraje.

Odběrové centrum Fakultní nemocnice Hradec Králové provádí denně několik stovek odběrů PCR testů. Pokračuje také testování pedagogických pracovníků antigenními testy. "Na začátku měli zájem pouze jednotlivci, ve čtvrtek dorazilo přes šest desítek zájemců. Nemocnice upozorňuje pedagogy, že pro provedení testu je nutné provést rezervaci," uvedl dnes pro ČTK mluvčí hradecké FN Jakub Sochor.

Antigenní testování učitelů zajišťují také krajské nemocnice. Ve všech zařízeních, kde se lze v kraji otestovat, je podmínkou předchozí rezervace termínu.

Epidemická situace v kraji se v posledních dnech zhoršila. Index koronavirového protiepidemického systému PES v kraji za poslední týden stoupl ze 62 na dnešních 79, poprvé se dnes ocitl v nejhorším, pátém pásmu rizika. Ve čtvrtek měl skóre 74. Index je vysoko nad republikovou hodnotou 64 bodů, což znamená třetí stupeň rizika.

ČTK