Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Školy v hradeckém kraji dostanou 157 200 respirátorů

7. 10. 2020

page.Name
Královéhradecký kraj prostřednictvím hasičů dnes rozvezl do regionů respirátory, které uvolnila vláda na ochranu učitelů a dalších profesí ve školách proti koronaviru. Celkem jde pro hradecký kraj o 157 200 respirátorů, řekla dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Hasiči respirátory dopravili do 15 obcí s rozšířenou působností (ORP), které je budou dál distribuovat do škol. Respirátory pro hradecký kraj jsou ze skladu v Opočínku na Pardubicku.

"V úterý jsme respirátory převezli z Opočínku na naše centrální překladiště v Hradci Králové. Náklad jsme rozdělili pro jednotlivé obce s rozšířenou působností. Distribuce začala už včera a skončila dnes dopoledne," řekla dnes ČTK Götzová.

Příjemcem respirátorů je Královéhradecký kraj, hasiči se postarali o distribuci. Obce s rozšířenou působností jsou v hradeckém kraji Broumov, Jaroměř, Nové Město nad Metují, Náchod, Dvůr Králové nad Labem, Trutnov, Vrchlabí, Hořice, Jičín, Nová Paka, Dobruška, Kostelec nad Orlicí, Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové, Nový Bydžov. Nejvíce respirátorů putovalo do Hradce Králové, Trutnova, Náchoda a Jičína, a to 44.970, 18.810, 15.330 a 11.290 kusů, uvedli zástupci hasičů.

Pro pedagogické i nepedagogické pracovníky škol vláda uvolnila 2,9 milionu respirátorů FFP2 jako ochranu proti koronaviru.

ČTK
Grafika: Michal Kriegler