V hradeckém kraji je 1057 nemocných s covidem
3. 10. 2020

Nejvíce nemocných bylo dnes ráno v okrese Náchod, a to 395, což bylo o devět méně než v pátek. Na Královéhradecku bylo nemocných 250, tedy o 24 více, a na Trutnovsku 219, tedy o pět více. V okrese Jičín hygienici evidovali pokles počtu nemocných o šest na 112, na Rychnovsku nárůst o 12 na 81.
Královéhradecký kraj nadále patří k méně zasaženým regionům v ČR. "U většiny případů se stále daří dohledat zdroj nákazy," uvedla v pátek mluvčí hradecké KHS Veronika Krejčí.
Podle mapy hodnotící okresy v ČR podle rizika nákazy koronavirem jsou v Královéhradeckém kraji tři okresy, Jičín, Trutnov a Rychnov nad Kněžnou, zelené, tedy s výskytem nákazy bez komunitního přenosu. Na druhém oranžovém stupni nebezpečí, což značí počínající komunitní přenos, jsou v hradeckém kraji okresy Hradec Králové a Náchod, uvedlo v pátek ministerstvo zdravotnictví.
ČTK