Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V hradeckém kraji přibylo 52 případů covidu, nemocných je 1170

5. 10. 2020

page.Name
V Královéhradeckém kraji od nedělního do dnešního rána přibylo 52 potvrzených případů covidu-19. Mezi sobotou a nedělí nárůst činil 62 případů. Celkem v kraji bylo dosud zjištěno 2341 nákaz, jedenáct lidí s covidem zemřelo. Počet aktivních případů nemoci v kraji proti neděli vzrostl o 51 na 1170, počet uzdravených vzrostl o jednoho na 1160. Vyplynulo to z dnes zveřejněných dat Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové.

Nejvíce nemocných bylo dnes ráno dál v okrese Náchod, a to 410, o sedm víc než v neděli. Na Královéhradecku bylo nemocných 308, tedy o 25 více, a na Trutnovsku 239, o osm více. V okrese Jičín hygienici evidovali nárůst počtu nemocných o devět na 127 a na Rychnovsku o dva na 86.

Od dneška opět platí v ČR kvůli vývoji koronavirové epidemie nouzový stav. Doprovázejí ho opatření s platností na dva týdny, například uzavření středních škol v rizikových oblastech nebo zákaz hromadných akcí ve vnitřních prostorách nad deset lidí, venku nad 20. V restauracích nově může u jednoho stolu sedět maximálně šest lidí.

V Královéhradeckém kraji však hygienici k žádnému plošnému omezování školní výuky nepřistoupili. Až na výjimky nejsou ve školách možné sportovní aktivity a výuka zpěvu. Výuka zpěvu je zakázána s výjimkou škol mateřských, a ve školských zařízeních, jakou jsou například Domy dětí a mládeže či školní družiny. Sportování je zakázáno ve všech typech škol s výjimkou škol mateřských a prvního stupně základních škol.

Podle mapy hodnotící okresy v ČR podle rizika nákazy koronavirem jsou v Královéhradeckém kraji tři okresy, Jičín, Trutnov a Rychnov nad Kněžnou zelené, tedy s výskytem nákazy bez komunitního přenosu. Na druhém oranžovém stupni nebezpečí, což značí počínající komunitní přenos, jsou v hradeckém kraji okresy Hradec Králové a Náchod.

ČTK