Pátek

2. června 2023

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Hradecký kraj má další svůj rekord, 53 nákaz covidu-19 za den

17. 9. 2020

page.Name
V Královéhradeckém kraji za posledních 24 hodin přibylo nejvíce prokázaných případů koronaviru od začátku pandemie. Zatímco v posledních dnech se denní přírůstek pohyboval mezi 30 až 40 případy, od středečního dopoledne přibylo 53 potvrzených nákaz na celkových 1015. V kraji za posledních 24 hodin vzrostl také počet aktivních případů, a to o 43 na celkových 436, vyplynulo z dnešních dat Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové. Údaje jsou k 9:00. Královéhradecký kraj přesto patří k nejméně zasaženým regionům v ČR.

"Třiapadesát případů je zatím nejvyšší mezi denní nárůst počtu nemocných. Žádné nové ohnisko nemáme. U drtivé většiny případů se nám daří dohledat zdroj nákazy, ke komunitnímu šíření v Královéhradeckém kraji nedochází," uvedla dopoledne pro ČTK mluvčí hradecké KHS Veronika Krejčí.

Stále platí, že v Královéhradeckém kraji jsou dvě ohniska, jedno v domově důchodců v Úpici na Trutnovsku a druhé v domově důchodců v Polici nad Metují na Náchodsku.

V Královéhradeckém kraji je z hlediska aktivních případů stále nejhorší situace v okrese Trutnov, kde bylo dnes dopoledne 166 aktuálně nemocných, o 17 více než ve středu dopoledne. V okrese Hradec Králové bylo dnes 120 aktivních případů.

Za posledních 24 hodin stoupl i počet uzdravených, o rovných deset na 569. Počet úmrtí pacientů s covidem-19 je stále na deseti, vyplynulo z dnešních údajů hradecké KHS.

ČTK
Grafika: Michal Kriegler