Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Trutnovská nemocnice vyhlásí nejpozději od pátku zákaz návštěv

10. 9. 2020

page.Name
Královéhradecký kraj zavádí ve svých nemocnicích v souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací mimořádná opatření. Od pátku by měl začít platit zákaz návštěv na LDN a onkologických odděleních a také na odděleních, na nichž pracuje personál v karanténě. Oblastní nemocnice Trutnov vyhlásí nejpozději od pátku zákaz návštěv v celém zařízení. ČTK to dnes řekla mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová.

Krajská nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem v nejbližších dnech o úplném zákazu návštěv v zařízení neuvažuje.

"Co se týče hospitalizace pacientů s covid-19, stále platí, že infekční pacienti jsou ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Krajské nemocnice se připravují na situaci, kdy by bylo nutné poskytnout lůžka, zatím ale tato lůžka neuvolňují," uvedla pro ČTK mluvčí.

Královéhradecký kraj má nemocnice v Trutnově, Jičíně, ve Dvoře Králové nad Labem a v Náchodě, pod který spadá nemocnice v Rychnově nad Kněžnou.

Hradecká FN je jedinou nemocnicí v kraji, jež nyní nemocné s covidem-19 léčí. Podle zástupců FN Hradec Králové má pro to dostatečné kapacity. Dnes dopoledne se v zařízení léčilo 12 pacientů s covidem-19, byli v lehkém nebo středně těžkém stavu, dva byli napojeni na plicní ventilaci.

Šíření koronaviru v kraji stále zrychluje, od středečního dopoledne přibylo 46 potvrzených případů, což byl nejvyšší denní nárůst v kraji od začátku pandemie v březnu. Ve středu za 24 hodin byl přírůstek potvrzených nákaz 34. Zasaženo je nyní nejvíce Trutnovsko, vyplynulo z dat Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové k dnešním 8:30. Ohniskem nákazy na Trutnovsku je soukromý domov seniorů Beránek v Úpici.

Podle krajských hygieniků přesto v Královéhradeckém kraji stále nedošlo na tzv. komunitnímu šíření. Většina případů se stále daří vytrasovat, zjistit zdroj.

ČTK
Grafika: Michal Kriegler