Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

V hradeckém kraji přibylo rekordních 106 případů covidu-19

22. 9. 2020

page.Name
Hygienici v Královéhradeckém kraji zaznamenali další rekord v mezidenním nárůstů potvrzených případů covidu-19. Za posledních 24 přibylo 106 případů, od začátku pandemie v kraji tak bylo zjištěno celkem 1357 případů koronaviru. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové. Údaje jsou k 9:00.

Dosavadní rekordní denní nárůst potvrzených případů v kraji hygienici zaznamenali v pátek 18. září, kdy od čtvrtečního dopoledne za 24 hodin přibylo 79 nákaz.

Od pondělního dopoledne výrazně vzrostl také počet aktivních případů, v celém kraji o 81 na 704. Od pondělí přibylo i vyléčených, o 25 na 643. Počet úmrtí lidí s covidem-19 se již několik dní drží na deseti, vyplynulo z dnešního hlášení hradecké KHS.

Nejvíce aktuálně nemocných tentokrát za posledních 24 hodin přibylo v okrese Náchod, a to o 27 na rovných 140. Nejvíce aktivních případů zůstávalo ale i nadále v okrese Trutnov, a to 217 aktuálně nemocných. Na Trutnovsku přibylo od pondělního dopoledne 12 aktivních případů. Okresy Hradec Králové, Jičín a Rychnov nad Kněžnou měly k dnešku 180, 110 a 57 aktuálně nemocných, vyplynulo z dopoledních dat hradecké KHS.

V Královéhradeckém kraji je několik lokálních ohnisek nákazy, nejvýznamnější v soukromém domově důchodců Beránek v Úpici na Trutnovsku a na základní škole ve Vrchlabí na náměstí Míru.

V nemocnicích v Královéhradeckém kraji se k dnešku léčilo více než 20 pacientů s covidem, nejvíce jich bylo hospitalizovaných ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové. Hradecká FN byla donedávna jedinou nemocnicí v kraji, která covidové pacienty léčila. V posledních dnech se do léčby těchto pacientů zapojily také nemocnice Královéhradeckého kraje.

FN Hradec Králové má nyní pro covid-19 pozitivní pacienty vyhrazeno 25 lůžek na Klinice infekčních nemocí FN HK a šest lůžek na oddělení KARIM. V případě potřeby je nemocnice v souladu s pandemickým plánem připravena uvolnit pro covid-19 pozitivní pacienty další desítky lůžek, řekli dnes ČTK zástupci hradecké FN.

Kraj ve svých nemocnicích vyčlenil k hospitalizaci covid pozitivních pacientů celkem 20 lůžek, z toho sedm je v Oblastní nemocnici Náchod, pět v trutnovské nemocnici, dvě ve Dvoře Králové nad Labem a šest v Jičíně. V krajských nemocnicích bylo v pondělí odpoledne v péči lékařů pět pacientů s covidem, uvedli zástupci krajských nemocnic.

Podle ministerstva zdravotnictví, které při evidenci případů používá jinou metodiku než krajští hygienici, bylo od začátku pandemie v hradeckém kraji potvrzeno 1599 případů covidu-19. V přepočtu na 100.000 obyvatel to představovalo zhruba 290 případů nákazy. To je druhý nejnižší počet v celé ČR, nižší hodnotu kolem 265 případů na 100.000 obyvatel měl jen Ústecký kraj, uvedlo dnes ministerstvo.

ČTK
Grafika: Michal Kriegler