Středa

28. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V kraji přibylo za týden rekordních 554 případů covidu

25. 9. 2020

page.Name
V Královéhradeckém kraji za poslední týden přibylo rekordních 554 potvrzených případů covidu-19 na celkových 1648. Od pátku 18. září se zvýšil i počet aktivních případů o 315 na 814. O 239 přibylo i vyléčených z covidu na dnešních 824. Naopak počet úmrtí lidí s covidem se drží na deseti. Vyplynulo to z dat, jež dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice (KHS) v Hradci Králové. Údaje jsou k dnešním 09:00. Královéhradecký kraj nadále patří k méně zasaženým regionům v ČR.

V předchozím týdnu se počet zjištěných nákaz zvýšil o 302, v předminulém o 187 a před tím o 86 a 69.

"Evidujeme vyšší počty pozitivních osob v několika školách. Královéhradecký kraje je stále bez komunitního šíření. Do celého procesu vyřizování agendy covid-19 je zapojeno 65 procent pracovníků KHS a deset mediků," okomentovala pro ČTK situaci v regionu mluvčí hradecké KHS Veronika Krejčí.

V souvislosti s vyššími počty nakažených zmínila Střední průmyslovou školu Jičín, Základní školu Jaroměř - Josefov, Jiráskovo gymnázium Náchod, soukromou střední školu ACADEMIA MERCURII v Náchodě, Základní školu Police nad Metují a Základní školu na náměstí Míru ve Vrchlabí.

Hygienici zjistili nejvyšší mezitýdenní nárůst potvrzených případů covid-19 v okrese Náchod, a to o 201 na nynějších 431. Na Náchodsku od pátku 18. září přibylo také nejvíce aktivních případů, a to o 167 na 241. Z pěti okresů v Královéhradeckém kraji bylo dnes dopoledne nejvíce aktuálně nemocných v okrese Náchod, pak na Trutnovsku 205, na Hradecku 178, na Jičínsku 135 a nejméně v okrese Rychnov nad Kněžnou, kde bylo 55 aktivních případů, vyplynulo z dnešních údajů hygieniků.

Značný je také mezidenní nárůst potvrzených případů covidu-19 v Královéhradeckém kraji. Od čtvrtečního dopoledne přibylo 104 potvrzených nákaz, což je dosud třetí nejvyšší přírůstek za 24 hodin v kraji od začátku pandemie. Nejvíce aktivních případů v hradeckém kraji přibylo od čtvrtečního dopoledne v okrese Náchod, a to 45. U zbývajících čtyř okresů v kraji jsou přírůstky minimální nebo se dokonce počty aktuálně nemocných snížily. V okrese Hradec Králové za posledních 24 hodin počet aktivních případů klesl o 26, na Rychnovsku o jeden a na Trutnovsku, které bylo před týdnem s více než 180 aktivními případy nejzasaženějším okresem, se počet případů za posledních 24 hodin nezměnil. V okrese Jičín od čtvrtečního dopoledne počet aktivních případů vzrostl o pět, vyplynulo ze statistiky hradecké KHS.

Na aktuální mapě hodnotící okresy v ČR podle rizika nákazy koronavirem jsou v Královéhradeckém kraji tři okresy, Hradec Králové, Trutnov a Rychnov nad Kněžnou, i nadále zelené, tedy s výskytem nákazy bez komunitního přenosu. Na druhý oranžový stupeň nebezpečí, což značí počínající komunitní přenos, se nově dostaly v hradeckém kraji okresy Náchod a Jičín, uvedlo dnes ministerstvo zdravotnictví.

Podle ministerstva zdravotnictví, které při evidenci případů používá jinou metodiku než krajští hygienici, bylo od začátku pandemie v hradeckém kraji do dnešních zhruba 01:00 zjištěno 1837 potvrzených případů covidu-19. V přepočtu na 100.000 obyvatel to představovalo zhruba 333 případů nákazy. Byl to druhý nejnižší počet v celé ČR, nižší hodnotu, zhruba 320 případů na 100.000 obyvatel, měl jen Ústecký kraj, uvedlo dnes ministerstvo.

ČTK
Grafika: Michal Kriegler