Čtvrtek

8. června 2023

Nyní

17°

Zítra

17°

Svátek má

V nemocnicích je přes 30 pacientů s covidem, počty rostou

25. 9. 2020

page.Name
V Královéhradeckém kraji přibývá nejen nakažených covidem-19, ale i hospitalizovaných pacientů s touto nákazou. Ve všech nemocnicích v kraji, které pečují o lidi s koronavirem, bylo dnes celkem 37 pacientů, vyplynulo z vyjádření zástupců Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové a krajských nemocnic. V pondělí 21. září se léčilo v nemocnicích v regionu 25 pacientů s covidem a ve středu už 29. Nemocnice, které o tyto pacienty pečují, poskytují nadále péči v plném rozsahu.

"V krajských nemocnicích je momentálně hospitalizováno 11 pacientů s koronavirem," řekla ve 13:00 ČTK mluvčí Královéhradeckého kraje Sylvie Adamcová.

V Oblastní nemocnici Náchod byli dopoledne tři pacienti s covidem-19, v trutnovské nemocnici dva a v jičínské šest. V nemocnicích Královéhradeckého kraje je vyčleněno 26 lůžek pro pacienty s covidem-19, a to 13 v Náchodě, šest v Jičíně, pět v Trutnově a dvě ve Dvoře Králové nad Labem.

V krajských nemocnicích bylo v pondělí 21. září odpoledne v péči lékařů pět pacientů s covidem a ve středu 23. září deset.

V Královéhradeckém kraji byla donedávna jedinou nemocnicí, kde se léčili pacienti s covidem-19, Fakultní nemocnice Hradec Králové. Dnes odpoledne bylo v hradecké FN v péči lékařů celkem 26 pacientů s covidem, z toho dva byli na umělé plicní ventialci a dva na inhalaci kyslíku, sdělil v 16:00 ČTK náměstek ředitele hradecké FN Zdeněk Tušl. FN Hradec Králové má pro covid-19 pozitivní pacienty vyhrazeno 25 lůžek na Klinice infekčních nemocí FN HK a šest lůžek na oddělení KARIM. V případě potřeby je FN v souladu s pandemickým plánem připravena uvolnit pro covid-19 pozitivní pacienty další desítky lůžek.

Ve FN Hradec Králové se léčilo s covidem v pondělí celkem 20 pacientů a ve středu 19. Hradecká FN pečuje hlavně o těžší případy.

Od poloviny září platí ve všech krajských nemocnicích Královéhradeckého kraje zákaz návštěv, přítomnost otců u porodu je stále možná, návštěva na oddělení šestinedělí již ne. FN Hradec Králové vyhlašuje plošný zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů od soboty 26. září. Také Hradecká FN omezila návštěvy kvůli covidu-19 již v polovině září, byly možné jen na dvě hodiny denně v čase od 15:00 do 17:00 hodin. Ke každému z pacientů mohl přijít pouze jeden člověk.

ČTK
Grafika: Michal Kriegler