Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

Na krajských silnicích proběhlo přes 32 600 policejních kontrol

8. 3. 2021

Na krajských silnicích proběhlo přes 32 600 policejních kontrol 0 snímků
Policisté v Královéhradeckém kraji při kontrolách dodržování omezení pohybu za první týden platnosti opatření zabránili jízdě mezi okresy řidičům 657 aut. Policisté v kraji při kontrolách epidemických opatření udělali přes 32 600 kontrol, při nichž zjistili 1128 porušení vládních nařízení.

Z více než 1100 zjištěných přestupků policisté nejvíce z nich, a to 899, vyřešili domluvou. Pokutu policisté udělili ve 189 případech a 40 případů porušení nařízení oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Kromě dodržování protiepidemických opatření se policisté o uplynulém víkendu zaměřili i na dodržování pravidel provozu na silnicích. „Ačkoli byl na silnicích kraje citelně nižší provoz, policisté přistihli několik osob bez platného řidičského oprávnění, osoby pod vlivem omamných látek i řidiče, kteří své okolí ohrožovali nepřiměřeně rychlou jízdou,“ uvedla mluvčí hradecké policie Eva Prachařová.

Dodržování omezení pohybu v Královéhradeckém kraji od 1. března kontroluje několik stovek policistů. Při kontrolách jim pomáhá 20 příslušníků Celní správy ČR a více než 100 vojáků. Hlídky namátkově kontrolují vozidla a pohyb lidí nejen na hranicích okresů, ale po celém území kraje. O uplynulém víkendu policisté zesílili kontroly cestování do Krkonoš a Orlických hor.

V celé zemi od pondělí 1. března lidé nesmí cestovat mezi okresy, s výjimkou cest do zaměstnání, na úřad nebo k lékaři. Volný čas mohou lidé trávit pouze na území obce či města. Covidová omezení mají platit do 21. března.

V regionu se nyní šíří nákaza nejrychleji v okrese Jičín. Aktuálně nemocných bylo k pondělnímu dopoledni 7771, tedy 1,4 procenta z počtu obyvatel kraje, o dvě desetiny procenta méně než bylo před týdnem. Nejvíce aktivních případů je hlášeno v okrese Hradec Králové, a to 2461, naopak nejméně na Trutnovsku, 1091, vyplynulo údajů hradecké KHS.

ČTK
Foto: Jan Bartoš