Pátek

23. dubna 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Na krajských silnicích proběhlo přes 32 600 policejních kontrol

8. 3. 2021

Na krajských silnicích proběhlo přes 32 600 policejních kontrol 16 snímků
Policisté v Královéhradeckém kraji při kontrolách dodržování omezení pohybu za první týden platnosti opatření zabránili jízdě mezi okresy řidičům 657 aut. Policisté v kraji při kontrolách epidemických opatření udělali přes 32 600 kontrol, při nichž zjistili 1128 porušení vládních nařízení.

Z více než 1100 zjištěných přestupků policisté nejvíce z nich, a to 899, vyřešili domluvou. Pokutu policisté udělili ve 189 případech a 40 případů porušení nařízení oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Kromě dodržování protiepidemických opatření se policisté o uplynulém víkendu zaměřili i na dodržování pravidel provozu na silnicích. „Ačkoli byl na silnicích kraje citelně nižší provoz, policisté přistihli několik osob bez platného řidičského oprávnění, osoby pod vlivem omamných látek i řidiče, kteří své okolí ohrožovali nepřiměřeně rychlou jízdou,“ uvedla mluvčí hradecké policie Eva Prachařová.

Dodržování omezení pohybu v Královéhradeckém kraji od 1. března kontroluje několik stovek policistů. Při kontrolách jim pomáhá 20 příslušníků Celní správy ČR a více než 100 vojáků. Hlídky namátkově kontrolují vozidla a pohyb lidí nejen na hranicích okresů, ale po celém území kraje. O uplynulém víkendu policisté zesílili kontroly cestování do Krkonoš a Orlických hor.

V celé zemi od pondělí 1. března lidé nesmí cestovat mezi okresy, s výjimkou cest do zaměstnání, na úřad nebo k lékaři. Volný čas mohou lidé trávit pouze na území obce či města. Covidová omezení mají platit do 21. března.

V regionu se nyní šíří nákaza nejrychleji v okrese Jičín. Aktuálně nemocných bylo k pondělnímu dopoledni 7771, tedy 1,4 procenta z počtu obyvatel kraje, o dvě desetiny procenta méně než bylo před týdnem. Nejvíce aktivních případů je hlášeno v okrese Hradec Králové, a to 2461, naopak nejméně na Trutnovsku, 1091, vyplynulo údajů hradecké KHS.

ČTK
Foto: Jan Bartoš