Pondělí

11. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Policie chystá na víkend zesílit kontroly cestování do hor

4. 3. 2021

page.Name
Zesílit kontroly cestování do Krkonoš a Orlických hor se chystají policisté o nadcházejícím víkendu. Podle vládních epidemických opatření k omezení pohybu mohou hory navštívit jen místní obyvatelé. Na hřebenech Krkonoš leží až metr sněhu a o víkendu by v nich mělo panovat slunečné počasí.

Mluvčí policie Magdaléna Vlčková připomněla, že vládní opatření nedovoluje lidem provozovat volnočasové aktivity mimo katastr obce, v níž má člověk trvalý pobyt či bydliště.

Dodržování omezení pohybu v kraji kontroluje několik stovek policistů. Při kontrolách jim pomáhá 20 příslušníků Celní správy ČR a více než 100 vojáků. Hlídky namátkově kontrolují vozidla a pohyb lidí nejen na hranicích okresů, ale po celém území kraje.

Policisté při kontrolách dodržování omezení pohybu od pondělí do dnešního rána zamezili jízdě mezi okresy řidičům 167 aut. Například za středu a noc na dnešek udělali přes 6200 kontrol, při nichž zjistili 270 přestupků. „Většina z nich byla vyřešena domluvou,“ uvedla mluvčí. Policisté kromě omezení pohybu například kontrolují i nařízení o používání roušek a respirátorů či uzavření provozoven.

Současný provoz na silnicích v kraji hodnotí policie jako klidnější a plynulejší. Přesto se podle Vlčkové objevují řidiči, kteří riskantní rychlou jízdou omezují ostatní. „Policisté se proto zaměří ve vyšší míře i na dodržování pravidel silničního provozu, tedy i na kontrolu nejvyšší povolené rychlosti,“ uvedla.

V celé zemi od pondělí lidé nesmí cestovat mezi okresy, s výjimkou cest do zaměstnání, na úřad nebo k lékaři. Volný čas mohou lidé trávit pouze na území obce či města.

ČTK
Foto: Jan Bartoš