Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Stavba D11 z Hradce Králové do Jaroměře jde podle plánu, otevře v prosinci

10. 6. 2021

page.Name
Stavba dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře postupuje podle plánu a motoristům by se měla otevřít letos v prosinci. Stavbaři na dálnici již začali pokládat živičné povrchy včetně takzvané vrchní obrusné vrstvy. ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Studecký.

Stavba o délce 22,4 kilometru je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba úseku do Jaroměře začala v dubnu 2019, úsek z Hradce do Smiřic začali stavbaři budovat v únoru 2019. Cena za oba úseky je 4,2 miliardy korun bez DPH a jde tak o největší současnou stavbu v Královéhradeckém kraji.

Na úseku do Smiřic jsou podle Studeckého již hotové veškeré přeložky inženýrských sítí, zemní práce a úpravy podloží a většina konstrukčních vrstev vozovek. "Mosty přeložek nad dálnicí jsou postupně kolaudovány a předávány následným vlastníkům," uvedl. Na druhém úseku jsou hotové betonáže všech mostních objektů a stěžejní stavební objekty jsou hotové z 80 procent.

V květnu stavbaři na prvním úseku pracovali především na přeložkách silnic a místních komunikací včetně služebních sjezdů a přístupů na pozemky. Dokončovali mosty, například na mimoúrovňové křižovatce Plotiště, a budovali retenční nádrže a dešťové kanalizace. I na druhém úseku pracovali na mostech, mimoúrovňové křižovatce u Jaroměře, montovali svodidla.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km.

ČTK
Foto: ŘSD