Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Klubovna běžkařů a nová továrna jsou mezi nominovanými na stavbu roku

29. 7. 2021

Klubovna běžkařů a nová továrna jsou mezi nominovanými na stavbu roku 0 snímků
Zázemí pro běžecké tratě na Paradráze a nová výrobní hala Pepperl+Fuchs. To jsou dvě stavby z Trutnova, které jsou v šestnáctičlenné nominaci soutěže o titul krajské stavby roku.

Dvoupatrová víceúčelová dřevostavba za 18 milionů korun je součástí nového sportovního zázemí v městském lesoparku. Slouží oddílu běžeckého lyžování Olfin Car Ski team. V přízemí jsou šatny, umývárny a společenská místnost, v patře dvě klubovny. Součástí jsou i garáž pro dvě rolby a skútr, mazací boxy a divácká terasa.

Nová továrna se nachází v obchodní a průmyslové zóně Krkonošská (u Teska), u výpadovky na hory. Firemní areál tvoří dvoupodlažní administrativní budova a přízemní výrobní hala a sklady. Pepperl+Fuchs Manufacturing v Trutnově vyrábí senzory pro průmyslovou automatizaci.

O titul krajské stavby se uchází i další zajímavé objekty z regionu. Například Kaple sv. Josefa ve Slavětíně na okraji Jestřebích hor, kterou zachránili a zrekonstruovali úspěšný trutnovský podnikatel Rudolf Kasper a jeho žena Renata. Nebo stavba restaurantu Lemur a Safari pivovaru v Zoologické zahradě Dvoře Králové nad Labem. A také pětipodlažní dopravní terminál v Peci pod Sněžkou, jeho součástí je parkoviště pro 450 aut a infocentrum s čekárnou.

Už 18. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2021 vyhlásil Královéhradecký kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové. Vítěze vyhlašuje vždy na podzim.

(pac, tz-jkl)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Královéhradecký kraj