Pátek

31. března 2023

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Očkovat bez registrace budou všechny nemocnice kraje, kde se vakcinuje

26. 7. 2021

page.Name
Očkování proti covidu-19 bez předchozího objednání bude možné od tohoto týdne ve všech nemocnicích hradeckého kraje, kde se již očkuje. První z krajských nemocnic, které očkování v tomto režimu spustily, byly dnes Oblastní nemocnice Náchod a Oblastní nemocnice Jičín. Od středy půjde také o nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem, Broumově a v Trutnově, kde však v rámci tohoto očkování neregistrovaných pacientů nelze očkovat děti ve věku 12–15 let ani samoplátce.

Očkování bez objednání bude možné také ve Společenském centru v Rychnově nad Kněžnou, kde vakcinaci zajišťuje tamní krajská nemocnice. ČTK to dnes řekla mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová.

POZOR!
V rámci očkování neregistrovaných pacientů nelze očkovat děti ve věku 12 až 15 let ani samoplátce, a to v žádném zařízení s výjimkou náchodské nemocnice, kde lze děti očkovat pouze 31. července.

První v kraji začala takto očkovat ve středu poliklinika EDUMED v Jaroměři. Ve středu 28. července ve 13:00 by mělo začít fungovat očkovací místo bez předchozího objednání v Obchodním centru Atrium v Hradce Králové, provoz zajistí Fakultní nemocnice Hradec Králové, řekli dnes odpoledne ČTK její zástupci.

"Oblastní nemocnice Trutnov, Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem, broumovská nemocnice a rychnovská nemocnice v místním společenském centru začnou takto očkovat od středy 28. července," řekla dnes ČTK Chytilová.

V Královéhradeckém kraji začala jako první očkovat 2. ledna FN Hradec Králové, 8. ledna se přidaly krajské nemocnice a 11. ledna soukromá vrchlabská. V současnosti se očkuje převážně ve zdravotnických zařízeních a u praktických lékařů. Jediné očkovací centrum mimo nemocnice je v Společenské centrum v Rychnově nad Kněžnou.

Kraj má nemocnice v Trutnově, Jičíně, ve Dvoře Králové nad Labem a v Náchodě, pod který spadá i rychnovská a broumovská nemocnice.

Hejtman Martin Červíček (ODS) je přesvědčen o tom, že největší efektivita očkování je zajištěna prostřednictvím očkovacích míst ve zdravotnických zařízeních v kraji. O dpověděl tak na dotaz ČTK k plánovanému očkovacímu místu bez registrace v OC Atrium v Hradci Králové.

"Nicméně jako v ostatních krajích jsme přistoupili k tomu, že těm, co se chtějí nechat očkovat, umožníme bez nutné registrace očkování v nákupním centru v Hradci Králové, případně v pravidelných časech i bez registrace v našich nemocnicích," dodal Červíček.ČTK
Foto: Pavel Cajthaml