Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Masivní úbytek turistů, kvůli covidu jich kraj v 1. čtvrtletí ztratil 94,5%

10. 5. 2021

page.Name
Počet turistů v hotelích a penzionech hradeckého kraje v 1. čtvrtletí letošního roku kvůli pandemii koronaviru meziročně klesl o 94,5% na 16.584 hostů. V celé České republice hromadná ubytovací zařízení vykázala pokles hostů o 91% a počet přenocování poklesl o 88%. Výsledky návštěvnosti dnes zveřejnil Český statistický úřad. Do návštěvnosti ubytovacích zařízení významně zasáhla pandemie koronaviru. Omezení poskytování ubytovacích služeb z důvodů pandemie koronaviru trvá více než rok.

Nejvýrazněji v Královéhradeckém kraji hotelům v prvním čtvrtletí ubylo zákazníků ze zahraničí, a to 98,4 procenta na 1398 hostů. Počet hostů z České republiky klesl o 93 procent na 15.186 hostů.

Počet přenocování v kraji v prvním čtvrtletí meziročně klesl o 88,4 procenta na 134.639 nocí. Zahraniční hosté v Královéhradeckém kraji strávili 5130 nocí, což bylo o 98,4 procenta méně než loni ve stejném období. Domácí turisté snížili počet přenocování o 84,4 procenta na 129.509 nocí.

Nejhůře na tom je s propadem turistiky Liberecký kraj, kde kleslo množství ubytovaných hostů o 96,6 procenta. Následuje s více než 90procentním úbytkem Královéhradecký kraj a pak Praha.

Regionálně se návštěvnost ve všech krajích ČR pohybuje na úrovni mezi tří až 17 procent loňských výkonů.

ČTK