Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-1°

Zítra

-1°

Svátek má

V nemocnicích v hradeckém kraji se léčí s covidem už jen jednotlivci

28. 5. 2021

page.Name
Zlepšující se epidemická situace se pozitivně promítá do fungování nemocnic, pokračují v obnovování běžného provozu. V nemocnicích v hradeckém kraji se momentálně léčí s koronavirem jednotlivci, vyplynulo z dnešního vyjádření zástupců nemocnic. Je to minimum proti vrcholu epidemie v kraji v únoru, kdy v nemocnicích v regionu přesahovaly denní počty hospitalizovaných pacientů s covidem šesti set.

Ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové klesl počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 pod deset, přičemž v době největšího náporu pacientů s koronavirem v polovině února se počet hospitalizovaných s covidovou infekcí pohyboval kolem 250 pacientů.

"Fakultní nemocnice díky poklesu počtu pacientů od začátku dubna postupně obnovuje běžný provoz, od 17. května 2021 jsou povoleny za dodržení podmínek návštěvy hospitalizovaných pacientů," řekl ČTK mluvčí hradecké FN Jakub Sochor.

Fakultní nemocnice Hradec Králové nadále provádí PCR a antigenní testy, v jejím očkovacím centru pokračuje aplikace vakcín proti koronaviru. "Celkem bylo podáno zhruba 90 tisíc dávek, o víkendech centrum podává přes 1400 dávek, v pracovních dnech je to zhruba 900," řekl ČTK Sochor.

Počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 se pohybuje v řádu nízkých jednotek také v nemocnicích Královéhradeckého kraje. "Nemocnice již fungují v běžném režimu, operační týmy dohání odložené operace. Očkování bez problémů funguje, naše očkovací centra již podala více než 125 tisíc dávek vakcín," sdělila dnes ČTK mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová.

Epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji ustupuje od konce února. Za posledních sedm dní v regionu přibylo v přepočtu na 100 tisíc obyvatel 13 nakažených, zatímco před týdnem byl tento ukazatel na 23 a o týden dříve na 32 nakažených. Lépe je na tom v ČR už jen Karlovarský kraj, který dnes vykázal pět nakažených za posledních sedm dní na 100 tisíc obyvatel. Celostátní průměr byl dnes 34 případů.

ČTK
Ilustrační foto: Jan Bartoš