Neděle

10. prosince 2023

Nyní

-1°

Zítra

Svátek má

V hradeckém kraji mráz až mínus 26, na vedlejších cestách ujetý sníh

18. 1. 2021

page.Name
V Královéhradeckém kraji dnes ráno klesly teploty hluboko pod bod mrazu. Největší mráz minus 26,2 stupně Celsia v kraji i v celé ČR meteorologové naměřili v Orlickém Záhoří na východní straně Orlických hor. Na nesolených silnicích nižších tříd v Královéhradeckém kraji leží vrstva ujetého sněhu. Hlavní silnice v hradeckém kraji byly dnes ráno většinou suché a vymrzlé. Vyplývá to z informací silničářů a meteorologů v kraji.

Na minus 20 stupňů klesla teplota v Adršpachu v Broumovském výběžku na Náchodsku. Mezi minus 15 a minus 20 stupni se mráz pohyboval v Broumově, Teplicích nad Metují, Vrchlabí, Lázních Bělohrad, Peci pod Sněžkou a na Luční boudě na hřebenech Krkonoš. Na Sněžce bylo dnes ráno minus 13 stupňů Celsia. V Hradci Králové se teploty pohybovaly kolem minus deseti stupňů.

S technikou měla dnes ráno podle zjištění ČTK problémy autobusová společnost BusLine. Například ranní spoj v 05:40 z Hořic směr Sadová nevyjel kvůli zamrzlému autobusu. Podobné problémy podle sdělení pracovnice informací BusLine měly i další autobusy.

Řidiči musejí být opatrní při cestě do Krkonoš, kde na pluhovaných silnicích leží asi deseticentimetrová vrstva sněhu, která je místy zledovatělá. Na Rychnovsku hrozí sněhové jazyky.

V Královéhradeckém kraji by dnes mělo být oblačno až zataženo, od západu se na většině území čeká slabé občasné sněžení. Teploty by se dnes měly pohybovat od minus tří do minus šesti stupňů Celsia, na horách od minus jednoho do minus čtyř stupňů.

V noci na úterý se již silné mrazy nečekají. V hradeckém kraji by se měly mrazy pohybovat od minus tří do minus šesti stupňů, v úterý přes den by mělo být kolem nuly.

ČTK