Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Další brzda dálnice D11 vyřešena, úřad vydal poslední územní rozhodnutí

26. 11. 2021

page.Name
Chybějící část mozaiky je doplněná! Už i poslední úsek dálnice D11 má územní rozhodnutí. Pro téměř 20 kilometrů dálnice od Jaroměře k Trutnovu bylo vydáno po více než třech letech od podání žádosti ke stavbě.

Dnešní rozhodnutí Městského úřadu ve Dvoře Králové nad Labem je sice zatím nepravomocné. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ale počítá s tím, že se co nejdřív pustí do dalších příprav klíčové stavby. „Po nabytí právní moci bude možné dopracovat dokumentaci ke stavebnímu povolení a v příštím roce zahájit výkupy pozemků,“ oznámilo vedení ŘSD na Twitteru.

Silničáři podali žádost ke stavbě v roce 2018. Úřad ale musel řešit řadu námitek. Stavba mezi Jaroměří a Trutnovem by měla začít v roce 2024, a skončit v roce 2027. Podle odhadů se náklady vyšplhají na zhruba 12 miliard korun.

Dálniční úsek z Trutnova k polským hranicím má územní rozhodnutí od ledna 2020. Stavět se má od roku 2023 a hotový by měl být v roce 2026.

Za tři týdny, v pátek 17. prosince, se otevře úsek mezi Hradcem Králové a Jaroměří. „Každý nový úsek dálnice je dobrou zprávou. Bude to výrazné ulehčení spojení s Hradcem a Prahou. Význam dálnice ale stoupá, až když je spojená s jinou dálnicí, tady u nás konkrétně s polskou. A to zatím ještě není,“ komentoval situaci trutnovský starosta Ivan Adamec.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz