Úterý

27. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Kraj si nechá udělat za 1,9 milionu korun audit míst nehod na silnicích

11. 12. 2021

page.Name
Královéhradecký kraj si nechá udělat za 1,9 milionu korun audit míst na krajských silnicích, kde se stávají nehody. Materiál by měl tato místa popsat a navrhnout, jak tam lze zvýšit bezpečnost provozu. Dodavatelem zakázky bude společnost Manifold Group, která vzešla z výběrového řízení. ČTK o tom informovali zástupci kraje.

Auditoři bezpečnosti dopravy zmapují a udělají analýzu míst častých dopravních nehod na krajských silnicích II. a III. třídy a audity bezpečnosti na vybraných místech.

"Zpracované inspekce budou sloužit jako podklad pro přípravu projektových dokumentací na rekonstrukce vybraných úseků nebo pro individuální řešení zaměřená na řešení nehodových lokalit. Pokud pro vybrané místo projektová dokumentace existuje, bezpečnostní audit ověří navržené řešení," uvedl radní pro dopravu a majetek Václav Řehoř (ODS).

Bezpečnostní audity se týkají úseků II/327 Zábědov - Nový Bydžov, III/2997 Hradec Králové - Piletice, II/502 Jičín (ulice Poděbradova a Ruská), III/3012 Trutnov - Radeč (intravilán Starého Rokytníku) a III/3049 Červený Kostelec - Červená Hora - Česká Skalice. Bezpečnostní inspekce se uskuteční na dalších 13 místech.

"Přínosem bude také to, že u Státního fondu dopravní infrastruktury, jako významného poskytovatele dotací na rekonstrukce silnic, zpracování bezpečnostního auditu zlepšuje hodnocení žádosti o dotaci, a výrazně tak zvyšuje šanci na úspěch," uvedl Michal Friček z kanceláře hejtmana.

V listopadu zemřeli při dopravních nehodách na silnicích v Královéhradeckém kraji tři lidé, loni v listopadu při haváriích nikdo nezemřel. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 38 životů, což je více než za celý loňský rok. V roce 2020 při nehodách v kraji zemřelo 25 lidí, předloni bylo obětí nehod na silnicích 48, vyplynulo z předběžných statistik dopravní policie k 1. prosinci a informací ČTK. V kraji se v listopadu stalo 447 nehod, což bylo o 98 více než loni. Při nehodách byli čtyři lidé těžce zraněni, 87 lehce.

ČTK
Ilustrační foto: Policie ČR