Středa

28. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Regionálním předsedou ODS v kraji se znovu stal Ivan Adamec

18. 12. 2021

page.Name
Předsedou ODS v Královéhradeckém kraji nadále zůstává poslanec, předseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny a krajský a trutnovský zastupitel Ivan Adamec (ODS). Rozhodli o tom drtivou většinou delegáti dnešního regionálního sněmu v Hradci Králové, řekl dnes ČTK Adamec. Protikandidáta neměl.

"Myslím, že delegáti sněmu ocenili volební výsledky v obou posledních volbách, jak v krajských, tak parlamentních. Vyhráli jsme oboje volby, o to bylo jejich rozhodování snazší," řekl Adamec.

Regionální sněm hradecké ODS dnes nominoval na celostátního předsedu ODS dosavadního předsedu Petra Fialu, nominace na celostátní místopředsedy nechal na delegátech kongresu ODS. O celostátním vedení strany budou občanští demokraté rozhodovat 15. ledna 2022 v Praze.

Místopředsedové krajské ODS jsou po dnešním regionálním sněmu Oldřich Vlasák, Antonín Stanislav, Jiří Šorm, Ivo Mocan. Dalšími členy regionální rady jsou Libor Kasík, Miroslav Hloušek, Jaroslav Souček, Ladislav Brykner a Jiří Tůma, řekla ČTK manažerka krajské ODS Věra Šenková. Nominaci na člena výkonné rady ODS získal hejtman Martin Červíček.

Adamec byl v letošních sněmovních volbách v kraji lídrem kandidátky vítězné koalice Spolu, kterou tvoří KDU-ČSL, ODS, TOP 09. Novou vládní koalici po podzimních volbách tvoří v Poslanecké sněmovně koalice Spolu a koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN). Adamec byl zvolen do čela hospodářského výboru Poslanecké sněmovny. Nedávno kvůli většímu zapojení ve Sněmovně rezignoval na funkci starosty Trutnova, kterou zastával nepřetržitě 23 let. Zastupitelem města zůstal.

ODS se od loňských krajských voleb podílí také na vládě v Královéhradeckém kraji. Hejtmanem je Červíček. Kraj vede koalice čtyř subjektů. Tvoří ji v loňských krajských volbách vítězná koalice ODS, STAN a Východočeši a dále Piráti, Koalice pro Královéhradecký kraj (KDU-ČSL, VPM, Nestraníci) a Spojenci pro Královéhradecký kraj (TOP 09, HDK, LES). V 45tičlenném krajském zastupitelstvu má většinu 27 hlasů.

ČTK
Foto: Miloš Šálek